mobile

Metro z awansem do Półfinałów Mistrzostw Polski Juniorów

Zakończył się turniej 1/4 Finału Mistrzostw Polski Juniorów, którego gospodarzem było KS Metro Warszawa. Sześć drużyn od czwartku do niedzieli walczyło o awans do półfinałowych rozgrywek Mistrzostw Polski.

inf. pras.
TAGI
Metro z awansem do Półfinałów Mistrzostw Polski Juniorów
W warszawskiej grupie I spotkały się zespoły: KS Metro Warszawa (gospodarz), UKS Olimp Opole Lubelskie, KS Lechia Tomaszów Mazowiecki, DAFI Społem Kielce, LMKS Żak – Espadon Pyrzyce oraz LUKS Azymek Zdzieszowice

 

Choć siatkarskich emocji nie brakowało, to żadna z drużyn nie była w stanie zatrzymać gospodarzy turnieju KS Metro Warszawa. Podopieczni Trenera Jacka Jankowskiego przeszli przez turniej jak burza, wygrywając wszystkie z czterech spotkań bez straty seta.

Najpierw wygrało podgrupę A, pokonując po kolei UKS Olimp Opole Lubelskie 3:0 (25:7, 25:12, 25:21), Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:0 (25:15, 25:22, 25:22), a następnie w finałowych starciach rozprawili się z LMKS Żak - Espadon Pyrzyce 3:0 (25:13, 25:20, 25:15) oraz Dafi Społem Kielce 3:0 (25:11, 25:20, 25:18).

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się utrzymać koncentrację na każdym meczu. Prezentowaliśmy się w tym turnieju bardzo dobrze, ale wiemy i zdajemy sobie sprawę, że nie możemy teraz odpuścić. Teraz tym bardziej zmotywowani musimy wyjść do walki w półfinałach, im prostsze były mecze w minionym turnieju. Nie może nas to zwieść, bo każde ewentualne niepowodzenie może mieć złe skutki. Interesuje nas tylko medal Mistrzostw Polski, jednak czeka nas jeszcze kilka kroków do zrobienia. Wracamy więc do pracy - deklaruje kapitan Metra, Janek Gawryś.
 
Z grupy I awans do półfinałowych rozgrywek wywalczyła również drużyna Dafi Społem Kielce. Trzecie miejsce w turnieju zajęli siatkarze z Lechia Tomaszów Mazowiecki, czwartą lokatę wywożą z Warszawy zawodnicy LMKS Żak–Espadon Pyrzyce, piąte miejsce Olimp Opole Lubelskie, natomiast z szóstym wynikiem wracają zawodnicy Azymek Zdzieszowice.