mobile
REKLAMA

Miasto rozpoczyna konkurs na dodatkowe miejsca w żłobkach

Miasto zaprasza przedsiębiorców do udziału w konkursie na organizację opieki nad dziećmi „Żłobek dla maluszka 20-23”. Miasto zapewni miesięczne dofinansowanie do zaoferowanego miejsca w żłobku w wysokości 1500 zł w 2020 r. i 1400 zł w latach 2021-2023. Na oferty czeka do 31 lipca do godz. 16.00.

inf. prasowa
Miasto rozpoczyna konkurs na dodatkowe miejsca w żłobkach

Kto może wziąć udział w konkursie?

- podmioty przystępujące do konkursu muszą posiadać wpis do rejestru żłobków, który obejmuje miejsca zadeklarowane w ofercie konkursowej;- w ramach złożonych ofert przedsiębiorcy mogą zadeklarować miejsca organizacyjne na terenie wszystkich dzielnic Warszawy.

 

Dodatkowe środki na organizację grup niemowlęcych w czasie pandemii

Oferent otrzyma dodatkowe środki na przystosowanie żłobka do odpowiedniego reżimu sanitarnego, jeśli w ramach złożonej oferty zadeklaruje miejsca organizacyjne w placówce dla dzieci powyżej 20. tygodnia życia a przed ukończeniem pierwszego roku życia, w roku szkolnym 2020/2021.

 

Jakie warunki muszą spełniać podmioty w swoich ofertach konkursowych? 

- zapewnić właściwe warunki lokalowe;

- dostosować godziny pracy placówki do potrzeb wszystkich zainteresowanych;

- zapewnić różnorodność grup wiekowych począwszy od roku szkolnego 2021/2022;

- zatrudniać wykwalifikowaną kadrę z doświadczeniem (warunki określone w ustawie z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat trzech);

- prowadzić  różnorodne zajęcia dla dzieci;- na dzień podpisania umowy, podmiot nie może otrzymywać dofinansowania z innych źródeł na funkcjonowanie placówki;

- w przypadku już podjętej współpracy z m.st. Warszawą, realizacja zadania nie budzi zastrzeżeń i wskazuje na wysoką jakość świadczonych usług, co gwarantuje dobrą współpracę.

Szczegółowe informacje w sprawie konkursu można znaleźć na stronie: warszawarodzinna.um.warszawa.pl.

Przypominamy, że od września 2019 roku, wszystkie miejsca w publicznych żłobkach oraz punktach dziennej opieki są bezpłatne – rodzice płacą jedynie za wyżywienie dzieci. Więcej miejsc w żłobkach to realizacja kolejnego punktu z programu „Warszawa dla najmłodszych”.

 

 

 

Źródło: UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda