mobile

Mieszkańcy Pragi apelują o budowę kładki

Stowarzyszenie Kocham Pragę apeluje do Prezydenta m.st. Warszawy, Rafała Trzaskowskiego, o kontynuację działań związanych z budową kładki nad Wisłą. Dziś, do stołecznego ratusza wpłynął apel Stowarzyszenia o kontynuację działań związanych z budową kładki nad Wisłą.  

Redakcja/Fot. Kocham Pragę
TAGI
Mieszkańcy Pragi apelują o budowę kładki

APEL MIESZKAŃCÓW PRAGI-PÓŁNOC

Stowarzyszenia „Kocham Pragę”, które reprezentuje mieszkańców, apeluje o kontynuację działań związanych z budową kładki nad Wisłą.


Szanowny Panie Prezydencie,
budowa przeprawy pieszo-rowerowej od wielu lat rozbudza nadzieje i plany warszawiaków po obu stronach Wisły. Na rzecz tej inwestycji aktywnie działało i działa wieleosób,dla których przyszłość miasta nie jest obojętna, szczególnie skupionych w stowarzyszeniu „Kocham Pragę” na czele z Jackiem Wachowiczem, prezesem stowarzyszenie i wiceprzewodniczącym Rady Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy.
W powstanie kładki zaangażowano wiele nakładów – tak społecznych, jak i finansowych. W konkursie architektonicznym wzięło udział ponad 40 pracowni projektowych, które pragnęły przedstawić swoją wizję połączenia brzegów Wisły. Nakładem ponad 6 mln zł wykonano projekt budowlany. Mając na uwadze zarówno zaangażowanie społeczne, jak i stan zaawansowania prac przygotowawczych, niezwykle ważne jest, aby ta inwestycja została w końcu sfinalizowana.
Taka przeprawa stanowiłaby bezpieczne rozwiązanie dla pieszych, rowerzystów i użytkowników hulajnóg, którego nie stwarzają sąsiednie mosty: Śląsko-Dąbrowski czy Poniatowskiego. Na bezpieczeństwie mieszkańców nie można oszczędzać! Obserwując wzrost liczby wypadków z udziałem pieszych i rowerzystów staje się oczywiste, że budowa przedmiotowej inwestycji powinna stanowić jeden z priorytetów. Nie możemy także zapominać o walorach turystycznych i budowaniu wizerunku stolicy. Powstanie kładki spowoduje wzrost zainteresowania turystów naszym miastem, a możliwość spaceru od Traktu Królewskiego aż po przyszły Praski Trakt Książęcy, stworzy niezapomniane wrażenia i da impuls do pieszo-rowerowego poruszania się po Warszawie.
Z powyższych względów gorąco apelujemy do Pana Prezydenta o kontynuację inwestycji. Nie wolno rezygnować z niepowtarzalnej szansy, by połączyć oba brzegi Wisły w wyjątkowy, stwarzający ogromne szanse rozwoju, sposób. Dalego wszyscy, którzy kochają Pragę, kochają Warszawę apelują, by nie zaprzepaszczać tej szansy i pracy włożonej już w powstanie kładki.


Z poważaniem Jacek Wachowicz Prezes stowarzyszenie „Kocham Pragę”

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda