mobile

Mieszkańcy realizują pomysły we współpracy z Warszawą

Inicjatywa lokalna cieszy się coraz większą popularnością wśród mieszkańców stolicy. W pierwszym półroczu 2018 roku mieszkańcy złożyli ponad 50 wniosków o realizację inicjatyw lokalnych. To prawie tyle samo, ile wpłynęło przez cały ubiegły rok!

Informacja prasowa
Mieszkańcy realizują pomysły we współpracy z Warszawą

Z roku na rok oddolnych pomysłów jest coraz więcej. Wzrost zainteresowania ich realizacją w ramach inicjatywy lokalnej cieszy szczególnie, ponieważ w tym roku w Warszawie obchodzimy jej 5-lecie. W ciągu pięciu lat złożono ponad 260 wniosków, na łączną kwotę blisko 1,9 mln złotych. Swoje działania realizowali już wnioskodawcy ze wszystkich dzielnic Warszawy. W ramach inicjatywy m.in. zrewitalizowano zielone enklawy, podwórka, organizowano pikniki i spotkania sąsiedzkie, potańcówki, spacery przyrodo- i kulturoznawcze po okolicy, wycieczki i rajdy rowerowe, założono ogródki edukacyjne.

W tym półroczu najwięcej pomysłów na działania zgłosili mieszkańcy Pragi-Południe, Włoch i Wawra. Widać również, że pomysłowości warszawiaków sprzyja wiosenna i letnia aura – najwięcej wniosków dotyczy organizacji wydarzeń plenerowych (pikniki, potańcówki, spacery).

Zdjęcia z tegorocznej inicjatywy w Wesołej (Dzień Sąsiada w Lesie milowym z alpakami i zaproszenie na Letni Piknik Ogniskowy).
fot.UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko