mobile

Mieszkańcy Ursynowa mają nową przychodnię

Dostęp do opieki medycznej na Ursynowie jest coraz lepszy. Obok istniejącego od dziewięciu lat szpitala jednego dnia została zmodernizowana przychodnia. Stanowi ona architektoniczną i funkcjonalną całość z Ursynowskim Centrum Zabiegowym.

Informacja prasowa
TAGI
Mieszkańcy Ursynowa mają nową przychodnię

- Ta placówka doskonale uzupełnia potrzeby zdrowotne mieszkańców Ursynowa - powiedział Paweł Rabiej, podczas wizyty w przychodni przy ul. Kajakowej. - Mapa placówek medycznych w Warszawie zagęszcza się, bo wiemy, że to czego od nas oczekują mieszkańcy to opieka medyczna na najwyższym poziomie.

W przychodni będą prowadzone świadczenia takie jak: nocna i świąteczna opieka zdrowotna (NPL), podstawowa opieka zdrowotna dla dzieci i dorosłych, pracownia rentgenowska, specjalistyka ambulatoryjna (chirurgia ogólna, endoskopia, okulistyka, urologia, ginekologia, diagnostyka - USG). Po rozbudowie przychodnia ma dwa piętra. Powierzchnia użytkowa budynku to ok. 1400 m².

Całkowita wartość robót budowlanych wynosi 13,7 mln zł, w tym dofinansowanie z dotacji budżetu m.st. Warszawy w wysokości 7 mln zł. Pierwszych pacjentów przychodnia przyjmie po 20 października br.

Przy ul. Kajakowej 12 w 2010 r. zostało wybudowane Ursynowskie Centrum Zabiegowe. W jego ramach funkcjonuje Oddział Chirurgii Jednego Dnia (4 pokoje dwułóżkowe oraz 1 pokój jednołóżkowy) i blok operacyjny z dwoma salami operacyjnymi i salą.

W zmodernizowanej przychodni znajdują się pomieszczenia, które też będą służyć szpitalowi, m.in Dział Farmacji Szpitalnej, który dotychczas był usytuowany w wydzielonej części korytarza szpitalnego, izba przyjęć szpitalna, rejestracja pacjentów przychodni.

Rozbudowa przychodni miała na celu zabezpieczenie potrzeb zdrowotnych mieszkańców Ursynowa, objęcie opieką medyczną większej liczby pacjentów, poprawę jakości udzielanych świadczeń medycznych oraz uruchomienie nowych działalności medycznych, na które jest duże zapotrzebowanie w społeczności lokalnej.

Opieka zdrowotna na Ursynowie

W latach 2007-2019 m.st. Warszawa przekazało dla SPZOZ Warszawa-Ursynów dotacje w wysokości 40,3 mln zł. Dzięki temu zrealizowano:

  • adaptację lokalu przy ul. Kłobuckiej 14 dla potrzeb przychodni
  • budowę Ursynowskiego Centrum Zabiegowego przy ul. Kajakowej 12 (szpital jednodniowy)
  • modernizację trzech przychodni przy ul. Na Uboczu 5, ul. Romera 4 i Kajakowej 12.

 

Inwestycje zrealizowane w 2019 roku w ramach środków własnych SPZOZ Warszawa Ursynów:

  • W czerwcu 2019 r. została uruchomiona nowa przychodnia SPZOZ Warszawa Ursynów przy ul. Samsonowskiej 1. W przychodni funkcjonuje poradnia podstawowej opieki zdrowotnej dla dorosłych, POZ dla dzieci chorych i zdrowych, gabinet ginekologiczny, gabinet USG.

 

Niedawno nową przychodnię otrzymali także mieszkańcy Wawra.

 

Źródło: UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda