mobile

Mikołaj i Barbórka w Warszawie - zmiany w organizacji ruchu

Świąteczna iluminacja, mikołajki, a także Rajd Barbórka to tylko niektóre z wydarzeń, które czekają nas w nadchodzący weekend. Aby wszyscy mogli w pełni skorzystać z przygotowywanych atrakcji wprowadzone zostaną zmiany w ruchu i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Redakcja
TAGI
Mikołaj i Barbórka w Warszawie - zmiany w organizacji ruchu

Iluminacja rozbłyśnie w sobotę

7 grudnia po zapadnięciu zmroku, czyli wtedy, gdy zapalają się uliczne latarnie, na Trakcie Królewskim rozbłyśnie świąteczna iluminacja. Z tego powodu w sobotę zamknięte dla samochodów będą ulice Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście, od ronda gen. Ch. de Gaulle’a do Miodowej (dopuszczony będzie ruch rowerów). Ruch na ten fragment Traktu Królewskiego wróci w nocy z niedzieli na poniedziałek, z 8 na 9 grudnia.

Przejezdna będzie ul. Świętokrzyska na skrzyżowaniu z Nowym Światem. Ulice poprzeczne: Ossolińskich, Karowa i Królewska będą zakończone „ślepo”. Z kolei na ul. Bednarskiej wprowadzone zostaną dwa kierunki ruchu, nie będzie można natomiast na tej ulicy zaparkować.

Ponadto wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela na ul. Karowej, Królewskiej, Wierzbowej (zatoka postojowa) i Moliera (rejon pl. Teatralnego). Taka sama organizacja ruchu zostanie wprowadzona również w okresie od 24 grudnia do 6 stycznia.

W tym czasie autobusy linii: 111, 116, 180, 222, 503, 518 jadące na północ będą kursowały objazdem poprowadzonym ulicami Kruczą, Szpitalną, Mazowiecką i Królewską; na południe pojadą: Kredytową, Jasną, Zgoda i Kruczą. Autobusy linii 178 będą kursowały ulicami Mazowiecką i Królewską, a w przeciwnym kierunku Kredytową i Jasną. Autobusy linii 102 i 105 w kierunku PKP Olszynka Grochowska oraz Browarnej pojadą ulicami Kredytową, Jasną i Świętokrzyską. W drodze powrotnej będą kursowały ulicami Świętokrzyską i Mazowiecką. Z kolei autobusy linii 128 i 175 będą jeździły ulicami Marszałkowską i Królewską.

Mikołajki w komunikacji

W sobotę i niedzielę, 7 i 8 grudnia, a także 26 grudnia warszawiacy będą mogli przejechać się zabytkowymi tramwajami specjalnej linii M. Trasa mikołajkowo-świątecznej linii będzie przebiegać: PL.NARUTOWICZA – Grójecka – pl. A. Zawiszy – Al. Jerozolimskie – most Józefa Poniatowskiego – al. Józefa Poniatowskiego – rondo J. Waszyngtona – al. Zieleniecka – Targowa – Trasa W-Z – pl. Bankowy – Marszałkowska – pl. Zbawiciela – Nowowiejska – L. Krzywickiego – Filtrowa – PL.NARUTOWICZA. W zabytkowych wagonach linii M ważne będą wszystkie rodzaje biletów ZTM.

Także 7 i 8 grudnia ulicami kursować będą również autobusy specjalnej linii M. Podczas podróży Mikołaje wręczać będą prezenty (np. bilety do parku trampolin, do kina czy do teatru), a w autobusie znajdzie się mobilne studio radiowe. Będą konkursy i wiele atrakcji. Autobusowa linia M zostanie uruchomiona dzięki współpracy Zarządu Transportu Miejskiego, Miejskich Zakładów Autobusowych i Radia Kolor. Autobusów linii M będzie można szukać w godzinach 14.00-19.00 na trasie linii 222: SPARTAŃSKA – J. P. Woronicza – F. Joliot-Curie – A. Malczewskiego – Puławska – al. J. Ch. Szucha – Al. Ujazdowskie – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – Senatorska – pl. Bankowy – al. „Solidarności” – BIELAŃSKA.

Rajd Barbórka i Kryterium Asów

W sobotę rozegrany zostanie również 57. Rajd Barbórka, a także słynne Kryterium Asów na ul. Karowej. W związku z budową i rozbiórką trybun od czwartku, 5 grudnia, od godz. 0.01 do poniedziałku, 9 grudnia, do godz. 12.00 wyłączona z ruchu oraz parkowania zostanie ul. Furmańska od Karowej do wjazdu na parking (uwaga, zamknięty zostanie także chodnik po obydwu stronach ulicy).

Od piątku,  6 grudnia, od godz. 20.00 do soboty, 7 grudnia, do godz. 24.00 zamknięte dla ruchu zostaną ulice:

  •          Karowa od ul. Krakowskie Przedmieście do Browarnej,
  •          Furmańska od Bednarskiej do wjazdu na parking,
  •          Browarna od Karowej do Leszczyńskiej,
  •          Gęsta od Dobrej w kierunku  Browarnej,
  •          Wiślana od Dobrej w kierunku Browarnej,
  •          Lipowa od Dobrej w kierunku Browarnej.

Na tych ulicach w dniach 6-7 grudnia będzie obowiązywał również zakaz parkowania.

Autobusy linii 105 będą jeździły ulicą Dobrą do Mariensztatu, a na swoją trasę wrócą ulicami Wybrzeże Kościuszkowskie i Karową.

Przygotowania do sylwestra na pl. Bankowym

Na czas montażu i demontażu sceny na pl. Bankowym, tj. od 6 grudnia do 2 stycznia, z parkowania zostaną wyłączone wszystkie miejsca postojowe na całym placu. Równocześnie wyłączona z ruchu będzie jezdnia wzdłuż budynku łącząca plac z ul. Elektoralną.

Od poniedziałku, 16 grudnia do 2 stycznia zamknięta dla ruchu będzie jezdnia po południowej stronie pl. Bankowego (pomiędzy ul. Marszałkowską a Elektoralną) wraz z wlotami ulic Elektoralnej i Przechodniej. Nie będzie można skręcić z ul. Marszałkowskiej lub pl. Bankowego w Elektoralną lub wyjechać z Przechodniej na Marszałkowską. Na ul. Elektoralnej – na odc. od Przechodniej do Orlej wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy. Utrzymany będzie dojazd do parkingów podziemnych pod budynkami pl. Bankowy 1 i Marszałkowska 115.

Ponadto, od 16 grudnia od godz. 0.01 do 2 stycznia do godz. 24.00 wprowadzony zostanie zakaz parkowania na ulicach:

  •          Senatorskiej za skrzyżowaniem z Marszałkowską,
  •          Elektoralnej od Orlej do pl. Bankowego. 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda