mobile

Mikołajki i świąteczny koncert w Ursusie

Doroczna uroczystość zapalenia pierwszej świeczki na choince w Ursusie odbędzie się 6 grudnia (piątek) br. przed budynkiem Urzędu Dzielnicy. Tego samego wieczoru w O.K. „Arsus” wysłuchamy koncertu kolęd i pastorałek „Mali Maleńkiemu”, podczas którego dziecięce i młodzieżowe zespoły wokalne zaprezentują się w repertuarze świątecznym. W sobotę na terenie Szkoły Podstawowej nr 11 odbędzie się dzielnicowa impreza mikołajkowa  z przedstawieniem muzyczno-teatralnym i warsztatami świątecznymi dla całych rodzin.

Redakcja
TAGI
Mikołajki i świąteczny koncert  w Ursusie

Uroczyste zapalenie pierwszej świeczki (piątek, 6 grudnia br.)

Wydarzeniu poprzedzającemu uruchomienie iluminacji poprzez zapalenie pierwszej, symbolicznej świeczki na choince przed budynkiem Urzędu, towarzyszył będzie koncert zespołu Vocale. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 16:30. Następnie przeniesiemy się do sali kameralnej Ośrodka Kultury „Arsus” przy ul. Traktorzystów 14, gdzie o godzinie 17:00 otwarta zostanie wystawa prac plastycznych zatytułowana "Ciepło i piękno Bożego Narodzenia w tym stroiku mieszka". Organizatorem wystawy jest Społeczna Szkoła Podstawowa nr 4 STO.

Na zakończenie uroczystości o godzinie 18:00 w sali widowiskowej O. K. „Arsus” rozpocznie się koncert z cyklu "Mali Maleńkiemu". Repertuar zatytułowany "Kolędy przy rodzinnym stole" wykonają: Young Ursus Voices, Prymki, Dzieciaki Śpiewaki, Vocale oraz zespół wokalny Szkoły Podstawowej w Otrębusach pod kierunkiem Krzysztofa Matuszaka w towarzystwie orkiestry "La Notte" z ZSM II stopnia w Suwałkach.

 

Mikołajki w Ursusie (sobota, 7 grudnia br.)

Początek grudnia to czas, na który z niecierpliwością czekają dzieci. Wszystko za sprawą Mikołajek, które 7 grudnia br. wspólnie będziemy świętować w dzielnicy.  Początek wydarzenia o godzinie 11:00. W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 11 zlokalizowanej przy ul. Keniga 20 znajdzie się wiele atrakcji.  Uczestnicy imprezy będą mieli okazję  przygotować świąteczne ozdoby na choinkę, spędzić miło czas przy mikołajowych kolorowankach i własnoręcznie udekorować bombki, które przyozdobią świąteczne drzewka. Punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie widowisko teatralno-muzyczne o godzinie 14:00, które przeniesie publiczność w magiczny czas nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Ponadto na najmłodszych będzie czekała strefa dmuchańców, fotobudka, z której każdy wyjdzie z niezapomnianym świątecznym zdjęciem oraz stanowiska z goglami VR. A kto wie, może uda się spotkać także św. Mikołaja?

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny

Zapraszają: Rada i Zarząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda