mobile

Mikołajki w hali sportowej CRS Bielany

Wyjątkowo dużym zainteresowaniem cieszyły się tegoroczne Mikołajki Charytatywne. Odbyły się one 1 grudnia w hali sportowej CRS Bielany. Impreza została zorganizowana z myślą o chorych dzieciach z Bielan.

Redakcja
TAGI
Mikołajki w hali sportowej CRS Bielany

Głównym celem Mikołajek była zbiórka pieniędzy na rzecz Klary, Oliwki i Igora . Dzieci te cierpią na przewlekłe choroby i każda pomoc jest im bardzo potrzebna.

Klara Cierpi na padaczkę lekooporną, mózgowe porażenie dziecięce z niedowładem czterokończynowym, wadę wzroku i poważne zaburzenia karmienia (brak odruchu ssania, w wyniku czego odżywiana jest przez gastrostomię, tzw. PEG). Dziewczynka ma dopiero 5 lat. Znacznie starszy od niej Igor ma 25 lata. 18 lipca 2016 roku podczas snu zachłysnął się, co doprowadziło do niedotlenienia i w konsekwencji śpiączki, która trwa do dziś. Wsparciem w tej walce jest odpowiednia rehabilitacja i leczenie. Istnieje wówczas szansa na wyrwanie go ze świata snu. U Oliwki zdiagnozowano natomiast wrodzoną łamliwość kości. Jest to niezmiernie rzadka choroba, cechująca się nadmierną kruchością kości, gdzie złamania powstają nie tylko na skutek urazu ale również samoistnie, podczas machania rączką lub w czasie snu. Każde z dzieci wymaga zatem stałej pielęgnacji bądź rehabilitacji.

- Naszym spontanicznym działaniem możemy pomóc tym, którzy tej pomocy potrzebują najbardziej – zauważa burmistrz Dzielnicy Bielany, a zarazem przewodniczący Stowarzyszenia „Razem dla Bielan” Grzegorz Pietruczuk. – To wspaniała impreza w której uczestniczę co roku i za każdym razem utwierdzam się w przekonaniu, że warto należeć do grona tych osób, które starają się pomagać.

Organizatorzy Mikołajek przygotowali dla mieszkańców Bielan mnóstwo atrakcji. Był pokaz sztuk walki, boks, pokazy tańca, muzyka, śpiew, wspólne tworzenie ozdób choinkowych oraz interaktywne warsztaty pszczelarskie. Ze swoją kolekcją marki Aga Pou wystąpiła również projektantka mody Agnieszka Wyrwał. Dla amatorów słodkości dostępny był kiermasz ciast, a nieopodal kącik z kawą i herbatą. Obecna na Mikołajkach dzieci otrzymały paczki. Nad sprawnym przebiegiem imprezy czuwali woluntariusze, harcerze i uczniowie z kilku bielańskich szkół. Najważniejszą sprawą była jednak zbiórka pieniędzy na rzecz Klary, Oliwki i Igora. Na ich potrzeby został też przeznaczony cały dochód z imprezy.

- Bardzo dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w imprezę – mówi pomysłodawczyni Mikołajek Charytatywnych „Otwórz serce” Marta Bogucka. – Wierzę, że wasze wsparcie przyczyni się do poprawy zdrowia Klary, Igora i Oliwki.

Wtórują jej Joanna Leszczyńska i Alicja Sakowska ze Stowarzyszenia „Mamy Czas”. - To już trzecia edycja Mikołajek – przypominają. – Za każdym razem cieszy nas widok tylu ludzi chcących okazać pomoc.

Imprezę, którą poprowadził znany raper i konferansjer Wujek Samo Zło, zorganizowało Stowarzyszenie „Mamy Czas” Klub Mam i Tatusiów na Bielanach, Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą” oraz Stowarzyszenie „Razem dla Bielan”. W Mikołajkach udział wziął burmistrz Grzegorz Pietruczuk oraz zastępca burmistrza Włodzimierz Piątkowski. Wśród uczestników dojrzeliśmy też w czasie otwarcia imprezy bielańskie radne Ewę Turek i Monikę Szadkowską, które aktywnie włączyły się w pomoc dla dzieci.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda