mobile

„Mikrowyprawy nad Wisłę”- niebawem kolejny spacer.

„Mikrowyprawy nad Wisłę” to ekoedukacyjna forma rozrywki, idealna na rodzinny weekend. Eksplorowanie nadwiślańskich gąszczy, poznawanie rosnących tam roślin jadalnych czy skakanie w kaloszach sprawia radość młodszym i starszym mieszkańcom. Tym razem do odkrycia jest Wawer. 

Informacja prasowa/ fot. ZZW
„Mikrowyprawy nad Wisłę”- niebawem kolejny spacer.

Uczestnicy edukacyjnych spacerów słuchają ciekawostek o nadwodnej naturze i miejskiej zieleni. Zwiedzili już starorzecza warszawskiej Pragi, mokotowskie łachy i zakątki parku Arkadia. Podczas spacerów dzieci zbierały owocowe skarby i liście, a dorośli korzystali z uroków jesiennych krajobrazów. W trakcie bezpłatnych spotkań przewodnicy opowiadają o unikatowych gatunkach fauny i flory, takich jak rzadka paproć wodna czy skrzeczące traszki.

Wisła skrywa wiele przyrodniczych tajemnic. W trosce o ekologiczne bogactwo stolicy, obejmujemy nadrzeczne tereny szczególną ochroną. Należą do nich obszary Natura 2000, gdzie mieszkańcy mogą spotkać naturalne siedliska zwierząt. W Warszawie opiekujemy się m.in. kluczowymi gatunkami ptaków Doliny Środkowej Wisły, a także bobrami czy wydrami – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy. – W tym roku zbudowaliśmy plac zabaw przy Poniatówce i pięć ogrodów do zabawy. Ich aranżacja składa się z naturalnych materiałów, takich jak drewno, kamienie czy wiklina. Nasze miejskie projekty pozwalają dzieciom zbliżyć się do natury i poznać świat ekologii już od najmłodszych lat – dodaje wiceprezydent stolicy.

Program „Mikrowyprawy nad Wisłę” zachęca mieszkańców do spędzania czasu na powietrzu, minimum 60 minut dziennie. Tzw. „Zielona godzina” pozwala na regenerację się po pracy i nauce oraz korzystnie wpływa na kondycję dzieci. Najbliższe bezpłatne spacery odbędą się w weekend, 17 i 18 listopada. Obowiązują wcześniejsze zapisy na Facebooku. Projekt realizuje m.st. Warszawa we współpracy z Fundacją Dzieci w Naturę.

Źródło: Wydział Prasowy Urzędu m. st. Warszawy 


 

 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda