mobile

Milion nielegalnych papierosów w rękach policji

Funkcjonariusze Komendy Stołecznej Policji rozbili grupę zajmującą się wyrobem papierosów bez akcyzy. Działania prowadzone były na terenie województwa mazowieckiego. Zabezpieczono ponad milion nielegalnych papierosów. Zatrzymano w sumie osiem osób z Ukrainy i Armenii.

Informator Stolicy / Informacja Prasowa KSP
Milion nielegalnych papierosów w rękach policji

Komenda Stołeczna Policji poinformowała o swojej ostatniej akcji, w wyniku której doszło do rozbicia grupy trudniącej się nielegalnym wyrobem papierosów. Sprawą zajmowali się policjanci z wydziału do spraw przestępczości gospodarczej oraz funkcjonariusze SPAP. Dostali oni wcześniej informację o działaniu na terenie województwa mazowieckiego grupy przestępczej zajmującej się produkcją, podrabianiem oraz wprowadzaniem do obrotu wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

W trakcie interwencji zatrzymano i rozbito ośmioosobową grupę. Znajdowały się w niej osoby zza granicy – pięciu obywateli Ukrainy i trzej obywatele Armenii. Ich wiek wahał się od 20 do 44 lat.

W wyniku przeprowadzonej akcji funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli ponad milion nielegalnych papierosów, 16,5 kilograma tytoniu, 8 maszyn służących do produkcji paczek z papierosami oraz tysiące sztuk pustych opakowań z zastrzeżonymi znakami towarowymi firm tytoniowych. Budżet państwa poniósł straty w wysokości ponad miliona 100 tysięcy złotych.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty produkcji, podrabiania i wprowadzania do obrotu wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego.Trzech obywateli Armenii i jeden z obywateli Ukrainy na wniosek prokuratora zostało tymczasowo aresztowanych przez sąd na 2 miesiące. Zatrzymanym może grozić kara grzywny albo pozbawienia wolności do lat 3 i przepadek mienia.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko