mobile
REKLAMA

Miodowa przejdzie metamorfozę

Ruszył remont ulicy Miodowej. Pojawią się nowe latarnie, krawężniki i chodniki, powstanie jezdnia oddzielona pasami rowerowymi.

TAGI
Miodowa przejdzie metamorfozę

Ulica Miodowa, będąca przedłużeniem Krakowskiego Przedmieścia do pl. Krasińskich, do tej pory nie zachwycała swoim wyglądem. Czas na zmiany.

Remont rozpoczął się w nocy z niedzieli 31 maja na 1 czerwca od wymiany magistrali wodociągowej przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Miodowa zostanie zwężona o jeden pas ruchu pomiędzy ul. Długą a Kapucyńską. Mimo to ruch nadal będzie się odbywać w obydwu kierunkach.

W związku z budową sieci wodociągowej z ruchu wyłączona zostanie południowa strona jezdni, a dokładniej połowa szerokości pasa dla samochodów i pas rowerowy w kierunku Krakowskiego Przedmieścia. Do szerokości 1,5 metra będzie zwężony chodnik po południowej stronie ulicy. Na zwężonym odcinku ruch ograniczony zostanie do jednego pasa w każdą stronę. Na czas prac remontowych nie będzie możliwe także korzystanie z pasa rowerowego w kierunku pl. Krasińskich. Pozostanie natomiast wjazd w ul. L. Schillera oraz ul. Kapucyńską. Pojawi się zakaz skrętu w lewo z pl. Krasińskich w ul. Długą (w kierunku ul. Freta). Objazd zostanie wyznaczony ulicami Senatorską i Podwale. Utrudnienia potrwają do 26 czerwca.

W lipcu prace remontowe przejmie Zarząd Dróg Miejskich, który wymieni 25 słupów oświetleniowych na nowe modele typu pastorał warszawski. Zmieni się także wygląd chodników. Powrócą pasy rowerowe, a przejście dla pieszych przy ul. Kapitulnej zostanie przesunięte nieco na północ. Wymieniona zostanie sygnalizacja świetlna. Skrzynki ze sterownikami sygnalizacji, które do tej pory znajdowały się w szafach na chodnikach, schowane zostaną pod chodnikiem, w specjalnych studzienkach.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu są dostępne na stronie: www.infoulice.um.warszawa.pl

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda