mobile

Mistrz, mistrz, Legia mistrz!

Piłkarze Legii Warszawa zdobyli trzeci raz z rzędu mistrzostwo Polski. W ostatniej kolejce po skandalicznym zachowaniu chuliganów Lecha sędzia Daniel Stefański nie miał wątpliwości. W 77. minucie przerwał mecz, który nie został już wznowiony. Komisja Ligi przyznała legionistom walkower, a to oznacza, że dzięki zdobytym punktom zostali oni mistrzami Polski w sezonie 2017/18.

Marcin Kalicki
TAGI
Mistrz, mistrz, Legia mistrz!

Mecz w Poznaniu rozpoczął się od mocnego uderzenia Legii. W 9. minucie błąd popełnił Nikola Vujadinović, który niedokładnie dograł piłkę do Rafała Janickiego, futbolówkę przejął Miroslav Radović i szybką podał ją do wychodzącego sam na sam z bramkarzem Domagoja Antolicia, który nie miał problemu z pokonaniem bramkarza Lecha. Kolejne minuty przyniosły coraz to śmielsze próby gospodarzy, jednak wszystkie akcje kończyły się na dobrze ustawionych tego dnia obrońcach „Wojskowych” lub dobrze strzeżącym bramki Arkadiuszu Malarzowi.

– Najważniejsze żebyśmy nie stracili bramki – powiedział Michał Kucharczyk w przerwie spotkania. I faktycznie widać to było na boisku w drugiej połowie. Legioniści dobrze bronili swojej bramki i starali się wyprowadzać kontrataki. Po jednym z nich w 69. minucie Sebastian Szymański znakomicie podał piłkę do Michała Kucharczyka, a ten pokonał Matusa Putnocky’ego strzałem w długi róg.

Gdy wydawało się, że w spotkaniu tym już nic się nie wydarzy przyszła feralna 77. minuta. Chuligani „Kolejorza” zaczęli wrzucać na boisko race w kierunku bramki Arkadiusza Malarza. Ale to jeszcze nie wszystko. Lechici wyłamali jedną z bram i wtargnęli na murawę. Sędzia Stefański nakazał szybkie zejście piłkarzy do szatni. Po kilku minutach spotkanie zostało przerwane, a o wyniku meczu miała zdecydować Komisja Ligi. Ta w trybie nagłym zweryfikowała wynik spotkania na walkower dla Legii.

„Obradująca w trybie pilnym Komisja Ligi podjęła decyzję o weryfikacji wyniku meczu 37. kolejki Lech Poznań – Legia Warszawa jako walkower na korzyść drużyny gości. Decyzja taka została podjęta z powodu przerwania meczu na skutek zachowania kibiców drużyny gospodarzy. W związku z deklaracją Lecha Poznań, że nie będzie składać odwołania od tej decyzji, rozstrzygnięcie meczu i decyzja o przyznaniu 3 punktów Legii Warszawa staje się wykonalna. Na skutek tej decyzji Legia Warszawa ma 70 punktów i zapewniony tytuł mistrza Polski. Lech Poznań ma 60 punktów i trzecie miejsce na podium. W dniu 20 maja Komisja podjęła decyzję dotyczącą wyłącznie wyniku zawodów. Oddzielne postępowanie dyscyplinarne ws. wydarzeń w trakcie meczu odbędzie się w czwartek, 24 maja” – oświadczyła Komisja Ligi w uzasadnieniu do swojej decyzji.

Przy wygranej Jagielloni Białystok z Wisłą Płock, legioniści potrzebowali punktu w meczu z odwiecznym rywalem. Zarządzony walkower nie zmienił wiele, gdyż wynik na boisku do momentu przerwania spotkania i tak był korzystny dla zespołu z Warszawy.

Fot. Jacek Prondzynski/legia.com

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko