mobile

Mistrzostwa Mazowsza. Bezkonkurencyjna Legionovia, tuż za nią trzy stołeczne drużyny

Siatkarki LTS Legionovii Legionowo zdobyły po raz piąty z rzędu złote medale podczas Mistrzostw Mazowsza juniorek. Na drugim miejscu uplasowały się zawodniczki MUKS Sparty Warszawa, a na trzecim UKS Ateny Warszawa. Tuż za podium uplasowała się drużyna UMKS MOS Wola Warszawa.

Marcin Kalicki
Mistrzostwa Mazowsza. Bezkonkurencyjna Legionovia, tuż za nią trzy stołeczne drużyny

Kibice zgromadzeni w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Legionowie oglądali sześć efektowanych, pięknych spektakli zakończonych wyłonieniem najlepszych drużyn w województwie mazowieckim. Po trzydniowej rywalizacji wyłoniono mistrza. Po raz piąty z rzędu w Mistrzostwach Mazowsza triumfowała drużyna LTS Legionovia Legionowo, która wygrała wszystkie swoje spotkania. Srebrne medale wywalczyły siatkarki MUKS Sparty Warszawa, zaś brązowe przypadły podopiecznym trenera Piotra Najmowicza z UKS Ateny Warszawa. Czwartą lokatę zajął zespół UMKS MOS Wola Warszawa.

Wyniki wszystkich spotkań Mistrzostw Mazowsza juniorek:

UKS Atena Warszawa - UMKS MOS Wola Warszawa 3:1 (25:17, 19:25, 25:23, 25:17)

MUKS Sparta Warszawa - LTS Legionovia Legionowo 1:3 (22:25, 12:25, 25:18, 24:26)

MUKS Sparta Warszawa - UMKS MOS Wola Warszawa 3:1 (23:25, 25:21, 25:23, 25:15)

LTS Legionovia Legionowo - UKS Atena Warszawa 3:1 (25:16, 25:10, 19:25, 25:16)

UMKS MOS Wola Warszawa - LTS Legionovia Legionowo 1:3 (30:28, 11:25, 15:25, 23:25)

UKS Atena Warszawa - MUKS Sparta Warszawa 0:3 (22:25, 16:25, 15:25)

Tabela końcowa turnieju finałowego:

1. LTS Legionovia Legionowo

2. MUKS Sparta Warszawa

3. UKS Atena Warszawa

4. UMKS MOS Wola Warszawa

Składy drużyn:

LTS Legionovia Legionowo: Julia Sobalska, Daria Krogulska, Hanna Słotarska, Wiktoria Drajer, Marlena Skórnóg, Daria Rafalska, Wiktoria Warpechowska, Maja Szymańska, Agata Plaga, Hanna Tylska, Maria Woźniak, Gabriela Dębowska, Maryla Kaczmarczyk, Wiktoria Florek.

MUKS Sparta Warszawa: Nikola Gutowska, Zuzanna Gwardiak, Matylda Narożniak, Kinga Kowalczyk, Anna Staniszewska, Kamila Zakrzewska, Małgorzata Kuczyńska, Wiktoria Lipka, Adriana Wełna, Gabriela Smoleńska, Maja Kaczmarczyk, Zuzanna Borasik, Maja Pękała, Paulina Bochenek, Zuzanna Feliksiak.

UKS Atena Warszawa: Maja Nowakowska, Wiktoria Muther, Martyna Leoniak, Aleksandra Czaplicka, Agata Lesiak, Katarzyna Żmijewska, Małgorzata Żmijewska, Aleksandra Jedut, Martyna Terlikowska, Wiktoria Rozbiewska, Natalia Kierlewicz, Natalia Mierzejewska, Weronika Matysiak, Eliza Zaręba.

UMKS MOS Wola Warszawa: Małgorzata Krupińska, Katarzyna Kamińska, Katarzyna Mazurek, Sylwia Postek, Emilia Kaczmarzyk, Oliwia Kosieradzka, Wiktoria Połosak, Julia Kabala, Martyna Rozwadowska, Maria Butryn, Ewa Kwiatkowska, Olga Sawińska, Zuzanna Trzpioła, Martyna Kruszewska.

Specjalnie dla Informatora Stolicy stołeczne siatkarki podsumowały Mistrzostwa Mazowsza oraz przedstawiły cele na Mistrzostwa Polski. - Zawody uważam za udane. Jak wiadomo mogło być lepiej lub gorzej. Jestem z nas bardzo dumna i sądzę, że jako drużyna pokazałyśmy na co nas stać oraz to, że z mocnym rywalem, jakim na pewno jest LTS Legionovia Legionowo, umiemy powalczyć. Najtrudniejszym rywalem był niewątpliwie gospodarz turnieju i to właśnie mecz przeciwko Legionovii był niemałym widowiskiem całych finałów. Medal jest dla mnie bardzo dużym osiągnięciem, ponieważ nigdy wcześniej nie miałam okazji zagrać w Mistrzostwach Mazowsza jak i również pokazaniem naszej ciężkiej pracy włożonej w treningi i wszystkich wyrzeczeń, na które każda z nas była skazana. Cel na Mistrzostwa Polski to zajęcie najwyższego miejsca oraz walka o złoty medal - powiedziała Anna Staniszewska, środkowa MUKS Sparty Warszawa.

- Uważam, że zagrałyśmy dobry turniej. W kluczowych momentach na pewno zabrakło nam koncentracji. Popełniałyśmy za dużo błędów, które postaramy się wyeliminować w najbliższym czasie, ciężko pracując na obozie. Myślę, że każdy zespół był trudnym rywalem i nie możemy wskazać tu najtrudniejszego. Na pytanie jaki cel stawiamy sobie w Mistrzostwach Polski - mogę odpowiedzieć tylko, że w pierwszej kolejności chcemy skupić sie na 1/4, a co będzie później, to się okaże - mówi siatkarka UMKS MOS Wola Warszawa Martyna Kruszewska.

Wszystkie cztery zespoły zagrają w ¼ finałów Mistrzostw Polski juniorek. Już dziś zapraszamy na kolejne spotkania warszawskich drużyn.

Fot. MOS Wola   

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda