mobile

Mistrzostwa Mazowsza w mini-siatkówce. Warszawskie drużyny na medal!

W Centrum Widowiskowo-Sportowym gminy Ożarów Mazowiecki zakończyły się Mistrzostw Mazowsza siatkarskich trójek. Młodzi adepci tej dyscypliny sportu zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Złoto i dwa brązowe medale dla stołecznych drużyn.

Marcin Kalicki
Mistrzostwa Mazowsza w mini-siatkówce. Warszawskie drużyny na medal!

Wśród ośmiu drużyn biorących udział w turnieju finałowym dziewcząt, aż sześć to zespoły ze stolicy: UMKS MOS Wola Warszawa, UKS Atena I Warszawa, UKS Atena II Warszawa, UKS Atena III Warszawa, Sparta I Warszawa i Saska Warszawa. W zawodach wzięły udział również drużyny: Sferis GLKS Nadarzyn i Wyszków/Lubowidz.

Zespoły podzielone na dwie grupy rywalizowały ze sobą o awans do strefy medalowej. Po rozegraniu osiemnastu spotkań wszystko było już jasne. Złote medale zawisły na szyjach ekipy Wyszków/Lubowidz, srebrne krążki trafiły do Sferis GLKS Nadarzyn, a brązowe do Sparty Warszawa. Tuż za podium znalazła się pierwsza drużyna UKS Ateny Warszawa. Dobrą piątą lokatę zajął zaś UMKS MOS Wola Warszawa.

- Turniej finałowy był świetnym podsumowaniem minionego, długiego sezonu 2019/2020. Z jednej strony potrafimy grać punkt za punkt tak jak w meczu ze Spartą, kiedy co prawda przegrałyśmy seta do 18, ale w dobrym stylu i po ciężkiej walce. Z drugiej jednak, stres towarzyszący dziewczynkom już przed zawodami nie pozwolił na wydobycie tego, co potrafią robić najlepiej. Przegraliśmy z Ateną I tak na prawdę oddając ten mecz bez walki. Z lepszej strony pokazały się wygrywając mecz z Atena III i odzyskując wiarę we własne możliwości. Zachowanie i gra moich zawodniczek podczas ważnych zawodów daje mi obraz tego nad czym musze się skupić przygotowując je do kolejnego sezonu. Myślę, że minione zawody to była dla nich dobra lekcja i możliwość do zebrania siatkarskiego, boiskowego doświadczenia – powiedziała Katarzyna Kowalska, trener UMKS MOS Wola Warszawa. - Nierówna gra nie pozwoliła na więcej, ale jestem dumna ze swojego zespołu za upór, zaangażowanie i serce włożone w prace na boisku przez cały sezon. Mam nadzieję, że dalej będzie nam się tak dobrze pracowało jak w tym sezonie – dodała trener Kowalska.

Klasyfikacja końcowa turnieju finałowego Mistrzostw Mazowsza trójek dziewcząt:    

1.      Wyszków/Lubowidz

2.      Sferis GLKS Nadarzyn

3.      Sparta I Warszawa

4.      UKS Atena I Warszawa

5.      UMKS MOS Wola Warszawa

6.      UKS Atena II Warszawa

7.      Saska Warszawa

8.      UKS Atena III Warszawa

Wśród pięciu zespołów rywalizujących w kategorii chłopców najlepsi okazali się zawodnicy Iskry Warszawa. Nowi młodzi mistrzowie Mazowsza wygrali wszystkie cztery spotkania w turnieju finałowym po 2:0. Drugie miejsce zajęła Akademia Siatkówki Tomasza Wójtowicza, a trzecie UKS Plas Warszawa. Tuż za podium uplasowały się drugie drużyny Akademii Siatkówki Tomasza Wójtowicza i Iskry Warszawa.

Fot. MOS Wola

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda