mobile
REKLAMA

Mistrzowie w pasach jadą na Kaszuby na Lekcje bezpieczeństwa

Ogólnopolska kampania społeczna „Mistrzowie w pasach” jest realizowana na terenie całej Polski. Tym razem Lekcja Bezpieczeństwa odbędzie na Kaszubach w Stężycy. Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zaprasza 3.12.2015 roku o godzinie 9 do Zespołu Kształcenia i Wychowania przy ul. Abrahama 2 w Stężycy.

Mistrzowie w pasach jadą na Kaszuby na Lekcje bezpieczeństwa

Półroczne inspekcje dotyczące prawidłowego zapinania pasów i fotelików, organizowane w postaci PIT STOP-ów w większych miejscowościach, na próbie ponad 3 tysięcy Polaków pokazały, że jeszcze nie umiemy prawidłowo zapinać pasów i dbać o bezpieczeństwo naszych pociech podczas podróży. Dlatego Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wyruszyło z kampanią do najmniejszych miejscowości i najmłodszych użytkowników ruchu drogowego, by przeprowadzić LEKCJE BEZPIECZEŃSTWA pełną roztańczonych zabaw, piosenek, gier i konkursów. Bowiem najlepiej do percepcji dzieci trafia edukacja podczas zabawy, co zostało opracowane przez KCBRD w gronie pedagogów, psychologów i ekspertów transportu drogowego.
 
Jak ważny jest nawyk zapinania pasów bezpieczeństwa w PRAWIDŁOWY sposób przekonują się w ramach edukacji poprzez zabawę zarówno dzieci jak i dorośli uczestniczący w Lekcji Bezpieczeństwa prowadzonej w postaci niezwykłego koncertu Centrum Uśmiechu. Do udziału w wydarzeniu zaproszono patrona kampanii, Komendę Główną Policji, której znany z mediów przedstawiciel – mł. insp. Marek Konkolewski, radca Biura Prewencji i Ruchu Drogowego KGP; osobiście wzmacnia przekaz dotyczący bezpieczeństwa w podróży. Eksperci kampanii „Mistrzowie w pasach” podczas tych spotkań prowadzą instruktaże prawidłowego zapinania pasów oraz edukują, jak montować foteliki i bezpiecznie podróżować z dziećmi. Lekcje bezpieczeństwa to, w ramach koncertu piosenek o ruchu drogowym, także zabawy edukacyjne dla najmłodszych podróżujących, konkursy z niespodziankami i nagrodami. Do udziału w spotkaniach zapraszani są też wybrani mieszkańcy odwiedzanych przez ekspertów regionów i wspierający kampanię przedstawiciele urzędów (lokalnych), przedstawiciele instytucjonalni oraz media.

Już drugi raz, po pilotażowej edycji w 2014 roku, Ambasadorem kampanii został czterokrotny Mistrz Polski w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – Kajetan Kajetanowicz. W poparcie idei  kampanii zaangażowali się eksperci, celebryci oraz patroni instytucjonalni. W wydarzeniach kampanii udział wzięli: Łukasz Zagrobelny, Jacek Stachursky, Monika Kuszyńska.    

Patronat nad kampanią objęły m.in. takie instytucje jak: Komenda Główna Policji, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Główny Inspektorat Transportu Drogowego, Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, PIMOT- Przemysłowy Instytut Motoryzacji.

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko