mobile

Modernizacja oświetlenia

Zakończyły się kolejne prace związane z modernizacją oświetlenia. Nowe, energooszczędne oprawy świetlne pojawiły się w tunelu na ul. Dźwigowej. Jaśniej jest również dla pieszych i pasażerów komunikacji wejściach na most Poniatowskiego i most Gdański.

Informacja prasowa/ fot. Łukasz Młodziński
Modernizacja oświetlenia

Nowe oprawy poprawią nie tylko bezpieczeństwo, ale również pozwolą zaoszczędzić dużo energii elektrycznej, co w kontekście zapowiadanych podwyżek prądu jest szczególnie istotne.

W tunelu na ul. Dźwigowej w miejsce 158 starych, wyeksploatowanych opraw o mocy 250W zamontowaliśmy 72 nowe, energooszczędne oprawy o mocy 53W. Taka zmiana oznacza niemal 10-krotnie mniejsze zużycie energii.

Na moście Gdańskim i moście Poniatowskiego jaśniej jest dla pieszych i pasażerów komunikacji miejskiej. Na moście Gdańskim w miejsce 16 starych opraw o mocy 400W oświetlających przystanki tramwajowe zamontowaliśmy 72 nowe o mocy 37W, dzięki czemu zużyjemy prawie dwa razy mniej prądu zaś na moście Poniatowskiego w okolicach ul. Kruczkowskiego 12 starych opraw o mocy 250W wymieniliśmy na 12 nowych o mocy 40W – czyli ponad 6-krotnie mniejsze zużycie energii.

Poprzedni rok był rekordowy pod względem modernizacji oświetlenia. W sumie postawiono niemal 1300 nowych słupów i wymieniono ponad 1700 opraw.

Źródło: Zarząd Dróg Miejskich/ fot. https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Most_Poniatowskiego_noc%C4%85.jpg

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda