mobile

Modernizacja Parku Moczydło i Górki Szczęśliwickiej już pewna

Jeszcze w tym roku Park Moczydło oraz Górka Szczęśliwicka doczekają się modernizacji. Umowy z wykonawcami prac zostały już podpisane. Łączny koszt obu inwestycji wynosić będzie niemal 36 milionów złotych.

Róża Paszkowska
TAGI
Modernizacja Parku Moczydło i Górki Szczęśliwickiej już pewna

W najbliższych latach planowana jest modernizacja siedmiu miejskich ośrodków sportowych. Jako pierwsze przebudowane i wyremontowane zostaną dwa z nich – Park Moczydło oraz Górka Szczęśliwicka. Prace modernizacyjne zaplanowane są na 2018 rok. Już jesienią obydwa ośrodki zaprezentują się mieszkańcom Warszawy w nowej odsłonie.
Park Wodny Moczydło to miejsce unikalne i wyjątkowe. Stanowi cenny obiekt sportowy oraz rekreacyjny. Basen olimpijski doczekał się przebudowy już kilka lat temu. Obecnie konieczna jest modernizacja basenu rekreacyjnego. Jego niecka wykonana ma być ze stali nierdzewnej. Dodatkowo, w jego obrębie pojawią się takie atrakcje jak zjeżdżalnie wodne, siatka wspinaczkowa, tor przeszkód oraz wave ball. Planowany jest również brodzik z wodnymi atrakcjami dla najmłodszych użytkowników. W centralnej części ośrodka powstanie plaża, a istniejące boiska plażowe mają zostać rozbudowane. W ramach rewitalizacji Parku Moczydło wymieniona zostanie również instalacja wodno-kanalizacyjna, pojawi się energooszczędne oświetlenie oraz monitoring.
Wykonawcą inwestycji jest firma Moris-Polska Sp. z o.o. Rewitalizacja Parku Moczydło wyceniona została na prawie 26 milionów złotych. Zgodnie z harmonogramem, prace mają zostać przeprowadzone do 31 października 2018 roku.
Drugim z obiektów, który doczeka się modernizacji jeszcze w tym roku, jest Górka Szczęśliwicka. W Ratuszu została podpisana umowa dotycząca wymiany maty zjazdowej na stoku narciarskim oraz na trasie wyciągu orczykowego. W ramach prac mają zostać przeprowadzone również kontrole systemów drenażowych oraz instalacji nawadniania stoku. Planowany jest remont konstrukcji tarasu widokowego i górnej stacji kolejki krzesełkowej. Zamontowane zostanie także nowe oświetlenie stoku narciarskiego.
Modernizację Górki Szczęśliwickiej przeprowadzi firma PPHU WEMO-GROUP Mariusz Maligłówka. Koszt prac remontowych szacowany jest na prawie 10 milionów złotych. Modernizacja stoku narciarskiego zakończona zostanie 30 września 2018 roku, a więc przygotowania do kolejnego sezonu zimowego będziemy mogli przeprowadzać już na nowej nawierzchni. 
 

Autor - Tommmek, źródło - Wikipedia

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko