mobile

Modernizacja ważnego skrzyżowania na Ochocie


Mieszkańcy Ochoty doczekali się inwestycji, o którą prosili. Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych zlecił wykonanie projektu modernizacji skrzyżowania ulic Grójecka-Harfowa-Racławicka. Po wykonaniu prac powinno znacznie poprawić się bezpieczeństwo w tym miejscu. 

Marcin Kalicki
TAGI
Modernizacja ważnego skrzyżowania na Ochocie


– Skrzyżowanie ulic Grójecka-Harfowa-Racławicka jest obecnie skrzyżowaniem czterowylotowym bez sygnalizacji świetlnej. Obie jezdnie ulicy Grójeckiej są trzypasmowe. Lewe pasy umożliwiają zawracanie przed skrzyżowaniem. Miejsca do zawracania zlokalizowane są w odstępie około czterdziestu metrów, a pomiędzy nimi znajduje się przejście dla pieszych. Wloty ulic podporządkowanych: Harfowej i Racławickiej obsługują tylko skręty w prawo. Duże natężenie ruchu w obrębie skrzyżowania utrudnia bezpieczne i wygodne korzystanie z drogi zarówno pieszym jak kierowcom. W rezultacie często dochodzi do wypadków oraz kolizji – informuje Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych.  
Na duże natężenie ruchu i utrudnienia w tym miejscu narzekają też mieszkańcy. – To skrzyżowanie nie spełnia podstawowych funkcji. Abym mógł dostać się do domu we Włochach muszę nadrabiać drogę, bowiem z ulicy Racławickiej można skręcić tylko w prawo w kierunku centrum. To powinno być jak najszybciej zmienione. Nie tworzyłoby dodatkowych i tak dużych korków zarówno w porannym, jak i popołudniowym szczycie na ulicy Grójeckiej – mówi Adam Łapiński. – Na tym skrzyżowaniu często dochodzi do wypadków. Problem mają i rowerzyści i kierującymi samochodami. Ulica Grójecka jest chyba jedną z najniebezpieczniejszych ulic w mieście, a już na pewno na Ochocie. Wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem byłoby postawienie tu sygnalizacji świetlnej – dodaje Pan Roman. 
Jakie prace zostaną wykonane na skrzyżowaniu i w jego okolicy? – Na skrzyżowaniu powstanie sygnalizacja świetlna, obustronne chodniki oraz drogi rowerowe. W projekcie przewidziano także etapowe rozwiązania umożliwiające w przyszłości podłączenie do skrzyżowania południowej jezdni ulicy Racławickiej. Po przebudowie zmieni się lokalizacja przystanków komunikacji zbiorowej. Przebudowanych ma być około trzystu dwudziestu metrów istniejącej jezdni – zapowiadają urzędnicy miejskiej spółki. 
Całościowy zakres prac obejmie: budowę oświetlenia, przebudowę infrastruktury technicznej, budowę chodników, budowę sygnalizacji świetlnej, budowę zatok autobusowych, roboty drogowe związane z przebudową skrzyżowania oraz budowę ścieżek rowerowych. 
Nie powinno być też problemów ze sfinansowaniem inwestycji. Rada miasta stołecznego Warszawy już w ubiegłym roku przeznaczyła na ten cel cztery miliony złotych. Prace projektowe i budowlane uwzględnione zostały w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2015-2019. 
Jeżeli projekt zostanie zatwierdzony i prace rozpoczną się zgodnie z planem przez zmodernizowane skrzyżowanie ulic Grójecka-Harfowa-Racławicka mieszkańcy Warszawy będą mogli przejechać już w drugiej połowie 2018 roku. 
Marcin Kalicki

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko