mobile

Modernizacja wolskiej biblioteki

Gruntowną modernizację przejdzie w tym roku Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 11 przy ul. Ciołka 20. Przestrzeń placówki powiększy się niemal dwukrotnie. Powstaną specjalne miejsca dla dzieci i młodzieży oraz kącik prasowy

Marcin Kalicki
Modernizacja wolskiej biblioteki

– Biblioteka będzie miała znacznie większą niż dotychczas powierzchnię – przestrzeń z niespełna 85 mkw. zostanie zwiększona aż do 147 mkw. Będzie utrzymana w jasnej, neutralnej kolorystyce opartej na brązach i bieli. Zgodnie z propozycjami mieszkańców, zostanie tam wydzielona przestrzeń dla dzieci i młodzieży oraz kącik prasowy, w którym czytelnicy będą mogli usiąść i poczytać gazety – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola.

– Ogromnym udogodnieniem dla czytelników będzie także możliwość swobodnego wyboru interesujących ich książek bezpośrednio z regałów. Do tej pory ze względu na ograniczoną ilość miejsca nie było możliwości udostępnienia użytkownikom całego księgozbioru – jego część otrzymywali za pośrednictwem pracowników biblioteki.

Zostaną również zastosowane niestandardowe rozwiązania w postaci podwieszanych regałów. Regały zostaną przymocowane do ścian i sufitu na solidnych, metalowych konstrukcjach. Białe regały „oderwane” od ziemi nadadzą przestrzeni lekkości. Natomiast kontrastowe, czarne szyny sprawią, że całość będzie bardzo atrakcyjna wizualnie.

Z kolei ściany mają zdobić wydrukowane różnymi czcionkami cytaty z literatury. Nie możemy doczekać się otwarcia, wyremontowanej, większej i przyjaznej placówki w rejonie Koła – dodała Anna Grędzińska, Dyrektor Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wola.

Projekt modernizacji placówki przy ul. Ciołka jest zadaniem dwuletnim, na który przeznaczona została kwota w wysokości 330 000 zł.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda