MPJ: Dominacja trwa! Legionovia Mistrzem Polski po raz trzeci z rzędu!

Maciej Szewczyk
TAGI

18.01.2017 - Legionowo ,Arena Legionowo , Pucharu Polski Kobiet 2017 , 1/8 Finału , Legionovia Legionowo - Giacomini Budowlani Toruń 2:3 , Fot. Anna Klepaczko / LUMIKA

Wspaniała passa LTS Legionovii trwa. Podopieczne Wojciecha Lalka po raz trzeci z rzędu wywalczyły Mistrzostwo Polski, a sam szkoleniowiec w ciągu trzech ostatnich lat wywalczył już czwarte złoto, wliczając w to krążek zdobyty z kadetkami przed dwoma laty. Dominacja LTS-u trwa w najlepsze!

Podrażnione porażką w fazie grupowej legionowianki świetnie wprowadziły się w mecz i wygrały premierową odsłonę do 15 W środkowej fazie drugiego seta Pałac zbudował sobie przewagę 14:9, którą jednak roztrwonił, a ekipa trenera Wojciecha Lalka wywalczyła sobie zaliczkę w końcówce. Przy stanie 21:19 trener Rafał Gąsior poprosił o czas, po którym jednak świetnie zafunkcjonował dwublok Legionovii. Na 23:20 potężnie uderzyła Aleksandra Rasińska. Setbol przy zagrywce Aleksandry Gryki wykorzystała świetnym atakiem Zuzanna Górecka.

Choć Pałac prowadził 2:0 na początku trzeciej partii, legionowianki błyskawicznie odrobiły straty. Po bloku na Natalii Murek trener Gąsior przerwał grę, bowiem obrończynie tytułu prowadziły 4:2. W polu serwisowym dwoiła się i troiła Zuzanna Górecka, a na siatce skuteczna była Rasińska. Legionowianki wykorzystały nie najlepszą postawę libero rywalek Reszelewskiej, a Pałac popełniał błędy własne. Po autowym uderzeniu Świderskiej było 8:2. Z akcji na akcję dominacja Mistrzyń rosła. Środek seta należał do Legionovii, a po dwubloku duetu Niderla-Grabka było 19:8, po chwili zaś w siatkę poleciała piłka po ataku Pałacu. W końcówce w szeregi LTS-u wdarło się pewne rozprężenie, jednak w tym momencie legionowianki mogły sobie na to pozwolić: ostatecznie wygrały do 14 i wzniosły ręce w geście tych, które zapisały się w historii polskiej siatkówki.