MUKS Hutnik Warszawa wygrywa koszykarskie derby stolicy

W meczu 20. kolejki koszykarskiej II ligi mężczyzn drużyna Dziki Warszawa podejmowała na własnym parkiecie siódmy zespół obecnego sezonu – MUKS Hutnik Warszawa. W rozgrywanym na Ochocie meczu faworyt był jeden, choć gospodarze pokazali już w kilku meczach, że mogą również pokrzyżować plany lepszym od siebie drużynom.

Ekipa gości pokazała od początku spotkania, że chce wywieźć z hali sportowej przy ulicy Skarżyńskiego 8 komplet punktów. Po pierwszych minutach prowadzili już 13:1. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 23:15, a później przewaga „Dumy Bielan” stopniowo powiększała się. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Hutnika 88:75 (23:15, 23:20, 25:20, 17:20).

Składy:

Dziki Warszawa: Igor Muszyński, Łukasz Pacocha, Maciej Łapiński, Rafał Holnicki-Szulc, Maciej Sokołowski, Krzysztof Grudzień, Michał Kowalski, Maciej Wołyniec, Piotr Wójcik, Marcel Kapuściński.

MUKS Hutnik Warszawa: Grzegorz Malewski, Oskar Blaszkiewicz, Paweł Łapiński, Roman Janik, Maciej Warmiak, Rafał Pstrokoński, Patryk Jasiński, Tomasz Gałan, Wojciech Dulnik, Rafał Pietrzak, Patryk Andres.

Zapraszamy na fotorelację Redaktora Marcina Kalickiego z tego spotkania.