mobile

Musical Jesus Christ Superstar w Teatrze Rampa

Jezus we współczesnej odsłonie i historia biblijna opowiedziana przy wtórze muzyki rockowej – Teatr Rampa już trzeci rok z rzędu wystawia w okresie Świąt Wielkanocnych musical Jesus Christ Superstar, opowiadający w oryginalny i śmiały sposób o ostatnich dniach z życia Jezusa.

Marianna Kulesza
Musical Jesus Christ Superstar w Teatrze Rampa

Jesus Christ Superstar w Teatrze Rampa to propozycja dla miłośników dobrej muzyki, świetnej choreografii i poruszającego teatru.

Reżyserzy — Jakub Wocial i Santiago Bello postawili na mocny przekaz, przy jednoczesnym zachowaniu oszczędności formalnej. Widzowie mieli przyjemność oglądać na scenie zespół aktorski oraz – znajdującą się w głębi sceny – orkiestrę pod kierownictwem Tomasza Filipczaka.

Twórcami musicalu, powstałego na przełomie lat 60. i 70., byli Anglicy: Andrew Lloyd Webber, który napisał muzykę i odpowiedzialny za libretto — Tim Rice. Sztuka z czasem okazała się sukcesem i pojawiała się w wielu inscenizacjach na całym świecie.

W Polsce doczekała się wystawienia m.in. na scenie Teatru Muzycznego w Gdyni, w Teatrze Muzycznym w Łodzi i Poznaniu.

W Teatrze Rampa premiera odbyła się 18 marca 2016 roku. Spektakl grany jest tylko w okresie Świąt Wielkanocnych.

Na szczególną uwagę warszawskiego spektaklu, oprócz świetnego występu aktorów i rewelacyjnej muzyki, zasługuje także minimalistyczna scenografia, przygotowana przez Santiago Bello. Oszczędna scenografia tworzy dobre tło dla bogatej wizualnie choreografii. Wyjątkowe są też stroje aktorów. Ubiory można podzielić na dwa rodzaje – czasami wykonawcy występują w każualowych, bardzo współczesnych ubraniach – za przykład może posłużyć postać Jezusa ubranego w białe spodnie, T-shirt i trampki. Z drugiej strony część aktorów – przebranych w czarne długie peleryny, z pomalowanymi na biało twarzami, swoją stylizacją odrealniało sytuację sceniczną, wprowadzając mroczny i tajemniczy klimat.

Publiczność entuzjastycznie reagowała w trakcie musicalu, nagradzając brawami aktorów po zakończeniu praktycznie każdej sceny oraz wyrażając swoją aprobatę owacjami na stojąco po opadnięciu kurtyny. Widowisko cieszy się dużą popularnością.

Oby za rok Jesus Christ Superstar ponownie zawitał w repertuarze Teatru Rampa, a tymczasem warto prześledzić obecne musicalowe propozycje teatru na Targówku.

Marianna Kulesza

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda