mobile
REKLAMA

Muzeum Sztuki Nowoczesnej – mamy pozwolenie na budowę, w najbliższych dniach ogłaszamy przetarg

Rozpoczynamy realizację jednej z najważniejszych inwestycji kulturalnych ostatnich lat. Pozwolenie na budowę Muzeum Sztuki Nowoczesnej jest już prawomocne, a za parę dni poznamy szczegóły przetargu na wykonanie inwestycji.

Informacja prasowa
Muzeum Sztuki Nowoczesnej – mamy pozwolenie na budowę, w najbliższych dniach ogłaszamy przetarg

Na placu Defilad trwają obecnie prace związane z przebudową infrastruktury podziemnej, realizowane są kolejne etapy umowy z architektem Thomasem Phiferem. Uprawomocniło się wydane pod koniec stycznia pozwolenie na budowę pierwszego budynku kompleksu MSN i TR Warszawa. To kolejny etap zmian w ścisłym centrum stolicy. Niebawem powstanie też „plac centralny” według koncepcji wybranej w formule konkursu i konsultowanej z mieszkańcami Warszawy.

- Z pewnością jest to jedna z najbardziej oczekiwanych przez mieszkańców inwestycji kulturalnych w stolicy, kolejny ważny element w przestrzeni miasta. To jeden z naszych flagowych projektów, o ogromnym znaczeniu dla rozwoju Warszawy – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent stolicy i dodaje - Cieszę się, że warszawiacy mają dostęp do coraz nowocześniejszych obiektów kultury. Takie też będzie Muzeum Sztuki Nowoczesnej, jak i siedziba TR Warszawa, której budowa jest częścią tego przedsięwzięcia.

Źródło: kulturalna.warszawa.pl
Fot. http://www.kulturalna.warszawa.pl/wiadomosci,1,10168,Muzeum_Sztuki_Nowoczesnej_ndash%3B_mamy_pozwolenie_.html?locale=pl_PL

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda