mobile
REKLAMA

Muzycy zagrają dla dzieci z zaburzeniami odżywania


To pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce i jedyne na świecie. Dotąd nikt dla nich nie grał, nikt nie pomagał w leczeniu. Teraz to się zmieni. W sali koncertowej Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie zagrają artyści, których połączyła solidarność z chorymi. Cel jest jeden – pomoc dzieciom i młodzieży cierpiącym z powodu zaburzeń odżywiania. Ten wyjątkowy koncert odbędzie się w piątek 1 września i zapoczątkuje coroczny zwyczaj, czyli Dzień Jedności z chorującymi na anoreksję i bulimię.

Michał Hasik
TAGI
Muzycy zagrają dla dzieci z zaburzeniami odżywania


Statystyki są alarmujące – wskaźnik śmiertelności w anoreksji jest jednym z najwyższych wśród chorób psychicznych i wynosi nawet 22%. Deregulacja procesu odżywiania staje się coraz powszechniejszym problemem współczesnego społeczeństwa. Mimo to wiele osób go nie dostrzega lub zwyczajnie nie chce dostrzegać. Zazwyczaj sytuacja zmienia się diametralnie, gdy choroba dotyka ich najbliższych. Zaburzenia odżywiania obarczone są dużym ryzykiem powikłań zarówno psychicznych, jak i fizycznych, z czego doskonale zdaje sobie sprawie Fundacja Światło dla Życia. Jako jedna z niewielu organizacji w kraju wszelkimi dostępnymi metodami niesie pomoc  cierpiącym na nie osobom. Fundacja prowadzi ośrodek terapeutyczny, w którym regularnie odbywają się stacjonarne turnusy dla osób z zaburzeniami odżywiania oraz Centrum Pomocy Psychologicznej i Wsparcia Terapeutycznego ŚWIATEŁKO, gdzie można otrzymać pomoc ambulatoryjną.
Prowadzenie organizacji non-profit wymaga sporych nakładów finansowych. W pomoc fundacji zaangażowali się artyści reprezentujący różne nurty i style muzyczne. Wspólnie wystąpią podczas koncertu charytatywnego „Światełko Nadziei”, który odbędzie się 1 września (piątek) o godz. 19.00 w sali koncertowej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie (ul. Okólnik 2).  Na scenie pojawią się między innymi: Agata Kucharska (finalistka Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego Concours Musical de France), Adam Wolski (Golden Life) z zespołem Nastroje, Marta Podulka, Mateusz Krautwurst, Agata Kucharska czy Ian Rooth. Co ciekawe, swoje umiejętności wokalne zaprezentują również byli pacjenci Fundacji. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na leczenie osób, cierpiących na zaburzenia odżywiania.
Bilety kosztują 30 zł. Można je nabyć poprzez platformę Bilety24.pl (www.bilety24.pl) oraz tuż przed koncertem przy wejściu do Sali Koncertowej Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina. Rezerwacji można dokonywać elektronicznie, wysyłając wiadomość na adres: carolinagientka@gmail.com.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko