mobile

„Muzyka na wodzie” - dziś kolejny koncert

Kolejna muzyczna odsłona Wawrzyszewa. Ruszyły IV Letnie Koncerty „Muzyka na wodzie”. Organizatorzy zapraszają wszystkich z rodzinami i przyjaciółmi. Wydarzenie jest bezpłatne.

Aneta Kądzielska/ fot. bok-bielany.eu
TAGI
„Muzyka na wodzie” - dziś kolejny koncert

To już IV edycja Letnich Koncertów na Wawrzyszewie. W poprzednich latach wśród zaproszonych artystów były zespoły grające różnorodną muzykę: klasyczną, filmową, jazz; muzykę: francuską, hiszpańską, bałkańską. Tegoroczna edycja IV Letnich Koncertów to cykl aż sześciu cotygodniowych spotkań z muzyką różnych narodowości. Odbywają się one w każdy piątek do 9 sierpnia włącznie przy Stawach Brustmana. Początek koncertów zawsze o godzinie 17.30. Organizatorzy zachęcają zainteresowanych do przychodzenia z kocami i leżakami, wydarzenie ma formę muzycznego pikniku. W przypadku deszczowej pogody koncerty będą przeniesione do sali koncertowej Bielańskiego Ośrodka Kultury przy ulicy Goldoniego 1.

Dziś na scenie zobaczymy Dinilo, czyli zespół wykonujący muzykę cygańską, łącząc elementy kultury i tradycji romskiej oraz  polskiej.

Dla publiczności w kolejne piątki zagrają zespoły: Kapela z Targówka, Grupa Transylwania i Etno Trio.

Kapela z Targówka (klarnet – banjo – śpiew, akordeon – śpiew, kontrabas – śpiew) to zespół, który wykonuje folklor warszawski. W ich repertuarze znajdują się szlagiery Stanisława Grzesiuka, a także własne kompozycje utrzymane w klimacie folkloru miejskiego. Kolejni goście to Grupa Transylwania (akordeon – śpiew, altówka, skrzypce). Zaprezentują oni opowieść o węgierskiej i rumuńskiej Transylwanii, tradycji muzycznej, przodkach Szeklerach z regionu Marosszek i piosenki z filmów Tony'ego Gatlifa. Natomiast Etno Trio (klarnet – duduk turecki, akordeon, perkusjonalia) to zespół, który wykonuje utwory bałkańskie, z kręgu dalekiego wschodu oraz muzyki arabskiej.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda