mobile

Na Trakcie Królewskim powstaną zabezpieczenia przeciw zamachom

Rada Warszawy podjęła decyzję o przeznaczeniu ponad 7 milionów złotych na budowę nowoczesnych barier przeciw zamachom na Trakcie Królewskim. Jest to odpowiedź na falę zamachów, które miały miejsce na głównych ulicach dużych miast kilku państw Unii Europejskiej.

Róża Paszkowska
Na Trakcie Królewskim powstaną zabezpieczenia przeciw zamachom

Władze miasta podkreślają, że nie ma żadnych sygnałów sugerujących zagrożenie Warszawy zamachami terrorystycznymi. Planowane zabezpieczenia na Trakcie Królewskim są rozwiązaniem profilaktycznym. Główny deptak stolicy – Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat – mógłby stanowić potencjalny cel zamachowców, podobnie jak miało to miejsce w Nicei czy Barcelonie.

Montaż nowoczesnych zabezpieczeń ma zapewnić ochronę przed ewentualną próbą wjechania w tłum. Solidne, trwałe bariery miałyby stanąć tam, gdzie obecnie ustawiane są metalowe barierki w czasie wyłączenia Traktu Królewskiego z ruchu, to jest na wlotach Krakowskiego Przedmieścia oraz Nowego Światu, a także na ulicach dojazdowych.

Projekt, który kosztować ma około 7,3 miliona złotych, ma nie tylko spełniać wymogi bezpieczeństwa, ale też musi zostać zaakceptowany przez stołecznego konserwatora zabytków, ze względu na historyczny charakter otoczenia. Zgodnie z planem zabezpieczenia mają być łatwe do zdemontowania lub też wsuwane pod ziemię. Czas na stworzenie koncepcji oraz jej realizację obejmuje lata 2018-2020. Poprawki do budżetu, przegłosowane przez radnych, dają zielone światło planowanej inwestycji.

Róża paszkowska/fot.pixabay.com

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko