mobile
REKLAMA

Na wiosnę pojedziemy szybciej tunelem pod Martwą Wisłą

ZDiZ wprowadza zmianę w prędkości przejazdu tunelem pod Martwą Wisłą i już z nastaniem wiosny będzie można tam rozwinąć prędkość do 70km/h. 

Na wiosnę pojedziemy szybciej tunelem pod Martwą Wisłą

Nie została jeszcze podana dokładna data, kiedy będzie legalne dociśnięcie pedału gazu w tunelu, jednak decyzja już cieszy kierowców, którzy narzekali na wolną jazdę w tym miejscu. Zarząd Dróg i Zieleni potwierdził oficjalnie informację. 

Rzecznik Zarządu Dróg i Zieleni Katarzyna Kaczmarek poinformowała, że należy liczyć się z koniecznością wystąpienia sytuacji, w których niezbędny może okazać się powrót do niższej prędkości jazdy w tunelu pod Martwa Wisłą. Może to być uwarunkowane na przykład pogorszeniem się pogody.

 Zmniejszenie ograniczeń zostało skonsultowane przez Zarząd Dróg i Zieleni z gdańską policją, która ma nadzór nad prędkością rozwijaną przez kierowców w przejeździe pod Martwą Wisłą. Już w fazie projektowej budowy tunelu zakładana była dopuszczalna prędkość 70 km/h, z jaką mogą przemieszczać się w tunelu pojazdy. Na tym etapie funkcjonariusze policji zgłosili jednak swoje obawy, że kierowcy nie będą się stosowali do ograniczeń w prędkości ruchu, jadąc zdecydowanie znacznie szybciej. Ich podejrzenia sprawdziły się faktycznie, ponieważ w pierwszych miesiącach użytkowania tunelu zaobserwowano, że wielu kierowców rozpędza swoje samochody na tej trasie  nawet do prędkości powyżej 100 km/, co stwarza ogromne zagrożenie dla nich samych i pozostałych pojazdów korzystających z przejazdu. Podróż z taką prędkością, w takim miejscu jest niewątpliwie wyjątkowo ryzykowna i niebezpieczna.
Kierowcy naruszający ograniczenie prędkości w tunelu pod Martwą Wisłą byli karani mandatami a 24 straciło nawet prawo jazdy. Zdaniem policji potrzebny był dłuższy, bo aż 9 miesięczny czas na to, by właściciele aut zrozumieli zasady jazdy panujące w tunelu i nauczyli się w nim bezpiecznie poruszać.

Mimo podwyższenia ograniczenia prędkości poruszania się aut w tunelu pod Martwą Wisłą z 50 km/h do 70 km/h, policja gdańska zapowiedziała, że będzie bardzo restrykcyjnie nadzorowała nadal przestrzeganie ograniczenia i bezpieczeństwa ruchu samochodów w tym miejscu.
Jak oświadczyła rzecznik Wydziału Ruchu Drogowego komendy Miejskiej w Gdańsku Magdalena Michalewska, jeżeli zostanie zaobserwowane, że kierowcy ponownie przekraczać będą dozwoloną prędkość w tunelu, poprzednie ograniczenia do 50 km/h zostaną natychmiast przywrócone.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko