mobile
REKLAMA

Na Woli powstają nowe centra aktywności lokalnej

Na początku przyszłego roku na Woli przy ul. Młynarskiej, Górczewskiej i Piaskowej powstaną centra aktywności lokalnej. Będą to miejsca otwarte na inicjatywy sąsiedzkie, współpracę z organizacjami pozarządowymi oraz różnego rodzaju grupami nieformalnymi.

Na Woli powstają nowe centra aktywności lokalnej

Już na przełomie stycznia i lutego przyszłego roku rozpoczną działalność dwa miejsca aktywności lokalnej, którymi zarządzać będzie Wolskie Centrum Kultury.

– Jednym z naszych priorytetów jest budowa programu kulturalnego razem z mieszkańcami. Tego typu miejsca doskonale wpisują się w te założenia niejako stymulując zaangażowanie lokalnych społeczności sąsiedzkich – powiedziała Anna Podłucka, Dyrektor Wolskiego Centrum Kultury.

Obecnie dobiega końca remont Klubu przy ul. Młynarskiej 35a. Projekt aranżacji zakłada współtworzenie sąsiedzkiego domu kultury przez jego użytkowników. Jak zapewniają jego wykonawcy, użyte materiały dadzą możliwość czynnego udziału w kreowaniu sąsiedzkiej tożsamości już na poziomie warstwy wizualnej. Powstały patchwork będzie symbolizował różnorodność mieszkańców Woli oraz funkcji, jakie powinien pełnić sąsiedzki dom kultury. Planowane są spotkania łączące pokolenia, jak również działania animacyjno-kulturalne. Ważna będzie również współpraca z organizacjami pozarządowymi.

Wolskie Centrum Kultury pozyskało także nową siedzibę przy ul. Górczewskiej 15.   

- Miejsce jest szczególne gdyż lokal znajduje się na terenie Kolonii Wawelberga, dlatego będzie to nie tylko przestrzeń aktywności lokalnej, otwarta na realizację projektów kulturalnych, ale także tych nawiązujących do historii Woli – zapewnia dyrektor WCK. Do współpracy zapraszani będą mieszkańcy, instytucje, organizacje pozarządowe oraz twórcy.

– Chcemy stworzyć miejsce, które będzie tętniło życiem i integrowało okolicznych mieszkańców. Będzie to również okazja do propagowania niezwykłej historii Kolonii Wawelberga – powiedział Krzysztof Strzałkowski, Burmistrz Dzielnicy Wola.

Nowe miejsce aktywności lokalnej powstanie również na Powązkach przy ul. Piaskowej 7. Wyremontowany lokal o powierzchni blisko 50 mkw znajduje się na parterze budynku mieszkalnego. Pomieszczenie jest dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

– Chcemy pobudzić ruch sąsiedzki oraz umożliwić integrację okolicznym mieszkańcom. W tym miejscu prowadzone będą działania animacyjne, których charakter będzie wynikiem porozumienia z mieszkańcami. To mieszkańcy będą współdecydować o formule prowadzenia tego miejsca. Przy Piaskowej 7 będą mogły spotykać się również różnego rodzaju grupy nieformalne – podkreśla Mariusz Budziszewski, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wola.

Dzielnica w pierwszej połowie stycznia ogłosi konkurs na prowadzenie MAL Piaskowa

– Obecnie założenia konkursu są w konsultacjach, które potrwają do 4 stycznia przyszłego roku. Składane projekty konkursowe, które powinny zawierać m.in. koncepcję zagospodarowania lokalu oraz jego funkcjonowania powinny być przygotowane w oparciu o rozmowy z okolicznymi mieszkańcami – powiedział Mariusz Budziszewski, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wola

Dzielnica na funkcjonowanie miejsca aktywności lokalnej przy ul. Piaskowej w 2016 roku chce przeznaczyć ponad 140 tys. zł.

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko