mobile
REKLAMA

Na Woli powstanie sklep charytatywny Fundacji Sue Ryder

Jeszcze w lipcu zostanie otwarty kolejny sklep charytatywny Fundacji Sue Ryder. Tym razem mieszkańcy Woli będą mogli zaangażować się w pomoc charytatywną zgodnie z zasadą "Podaruj - Kup - Pomagaj".

Informacja prasowa
Na Woli powstanie sklep charytatywny Fundacji Sue Ryder

Sklep charytatywny Fundacji Sue Ryder powstanie przy ul. Wolskiej 48/48. Będzie to miejsce, do którego można przynieść przedmioty, które są w dobrym stanie i mogą przydać się innym. Mile widziane są ubrania (damskie, męskie i dziecięce), obuwie, zabawki, książki, płyty, biżuterię oraz artykuły gospodarstwa domowego. Dary powinny być w dobrym stanie, ubrania i obuwie najlepiej sezonowe.

- To będzie już piąty sklep charytatywny w Warszawie. Warszawiacy mają potrzebę pomagania, co obserwujemy w ilościach przynoszonych darów do pozostałych sklepów oraz dokonanych w nich zakupach. Środki uzyskane ze sprzedaży darów przekazywane są na funkcjonowanie domów opieki, hospicjów, oddziałów szpitalnych całej Polsce" - tłumaczy Piotr Łuczak - dyrektor biura Fundacji Sue Ryder w Warszawie.

W projekt zaangażowała się Dzielnica Wola.

- To bardzo cenna inicjatywa, która niejako uzupełnia działania pomocowe prowadzone np. przez nasz Ośrodek Pomocy Społecznej. Staramy się brać czynny udział w tego typu projektach. Wcześniej zaangażowaliśmy się w akcję "Wymiany ciepła", dzięki której wiele potrzebujących osób nie marzło w zimie - mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola.

Od 16 lipca (w godz. 10.00-17.00) rozpocznie się przyjmowanie darów, a już wkrótce będzie można robić tam zakupy.  Sklep będzie otwarty od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-18.00.
Zachęcamy do śledzenia profilu na FB - Sklep Charytatywny Fundacji Sue Ryder Wola i zapraszamy Darczyńców do odwiedzania sklepu.

Sue Ryder - patronka fundacji - była działaczką społeczną, która pod wpływem doświadczeń wojennych bez reszty zaangażowała się w pracę charytatywną na rzecz chorych, bezdomnych i pozbawionych środków do życia ludzi. Była wielką przyjaciółką Polski i Polaków. W Polsce ufundowała w 30 miejscowościach domy opieki, szpitale i hospicja. Dzieło życia Sue Ryder jest kontynuowane dzięki środkom uzyskanym ze sprzedaży darów w sklepach charytatywnych.
Więcej informacji o działalności Fundacji Sue Ryder oraz pozostałych sklepach charytatywnych na www. fundacjasueryder.pl

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda