mobile
REKLAMA

Nadal nie wystartowała budowa stacji Warszawa Targówek

PKP PLK tłumaczy, że nadal nie zakończyła się ocena oddziaływania na środowisko.

Paweł Makowiec/ fot. Adrian Grycuk/Wikipedia
TAGI kolej
Nadal nie wystartowała budowa stacji Warszawa Targówek

Pierwotnie, budowa przystanku miała rozpocząć się w końcówce zeszłego roku, a obecnie (we wrześniu) już dobiegać końca. Przedstawiciele PKP PLK - zarządcy infrastruktury - wskazywali II połowę 2019 jako początek robót z zaznaczeniem, że "wszystko idzie zgodnie z przewidzianym planem".

Mimo to, zasadnicza budowa nadal się nie zaczęła. Jak mówi członek zarządu PKP PLK Arnold Bresch, zakładano, że część prac wykonawca będzie realizował na zgłoszenie. - Prace jeszcze nie zaczęły się, gdyż nie mamy ponownej oceny oddziaływania na środowisko - dodaje.

Pierwotnym terminem (zgodnym z kontraktem) oddania przystanku do użytku był październik, teraz PKP PLK nie podaje ani terminu rozpoczęcia robót, ani ich zakończenia. - Gdy będziemy mieli gotową dokumentację budowlaną, to wykonawca złoży harmonogram realizacji. Termin zakończenia realizacji będzie zależał od tego, kiedy zaczniemy prace – mówi Bresch.

Nowy przystanek ma powstać na nasypie w pobliżu ul. Radzymińskiej i, oprócz służenia mieszkańcom Targówka, być punktem przesiadkowym do drugiej linii metra.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda