mobile
REKLAMA

Nadciąga sezon wodnych atrakcji w Trójmieście!

Na mieszkańców Pomorza czeka wiele wyjątkowych wydarzeń, podczas których nie zabraknie wodnych atrakcji. Przygotuj się na Wodną Fiestę, Puchar Mariny Gdańsk, Baltic Sail Gdańsk 2017, ORC Europeans 2017, Gdynia Aerobaltic Show i wiele innych! Pierwsza morska impreza już jutro!

Marta Milczarek / fot. www.pixabay.com
TAGI Gdynia Sopot
Nadciąga sezon wodnych atrakcji w Trójmieście!

Już jutra do 11 czerwca będzie można zobaczyć regaty Pucharu Prezydenta Sopotu, które są najstarszymi w Polsce windsurfingowymi wyścigami. Także w ten weekend, 10-11 czerwca odbędą się regaty o Puchar Mariny Gdańsk, w których będą się ścigać polscy żeglarze oraz mistrzowie ze Szwecji, Niemiec, Rosji i USA. Regaty będzie można oglądać, np. z mola w Brzeźnie.

Koniecznie zarezerwuj wolny czas na 20 i 21 czerwca. W tych dniach odbędzie się Wodna Fiesta, podczas której na molach, marinach i przystaniach wodnych będziesz mógł skorzystać z mnóstwa wodnych atrakcji. To już druga edycja wydarzenia, które rok temu obchodzono w Gdańsku. Impreza zakończyła się sukcesem i przyciągnęła wielu mieszkańców. Dlatego też organizatorzy postanowili zwiększyć jej zasięg i tym razem program został zaplanowany na całe Trójmiasto i Pętlę Żuławską. Rafał Wasil z Urzędu Marszałkowskiego – współorganizator imprezy porównał Wodną Fiestę do Nocy Muzeów, ponieważ każdy będzie mógł się bawić za symboliczną złotówkę. W wydarzeniu przewidziano, np. parady statków, pływanie jachtami, łódkami i kajakami, koncerty i spotkania z najlepszymi żeglarzami. Uczestnicy będą mogli spróbować własnych sił w regatach i wziąć udział w różnych warsztatach. Mieszkańcy będą mogli także zwiedzić obiekty, do których dostęp mają tylko żeglarze.

W tym samym czasie nastąpi także otwarcie sezonu Pomorskiego Związku Żeglarskiego w Górkach Zachodnich, podczas którego będzie można zobaczyć przepływ jednostek na Motławie, pokazy ratownicze i zwiedzić miasteczko żeglarskie.

Nieco później, od 29.06 do 2.07 odbędzie się Baltic Sail Gdańsk 2017 – zlot żaglowców, w którym wezmą udział morscy zapaleńcy z różnych krajów. Z kolei 24-29 lipca rozpocznie się ORC Europeans 2017, nazywany żeglarskim Euro. Będzie to okrągła - 10. edycja imprezy, dlatego można spodziewać się wielu niespodzianek.

W wakacje 2-5 sierpnia w Sopocie będzie można świętować 14. Sopot Match Race. Mieszkańcy będą mogli kibicować załodze jachtów Diamant 3000, którzy w regatach powalczą o Puchar Świata. W połowie sierpnia, od 19. do 26. w Sopocie będą trwać Mistrzostwa Świata Katamaranów A-class. Będzie to historyczne wydarzenie, na którym może pojawić się nawet 120 zawodników z całego świata!

Do całego zestawienia brakuje tylko Gdyni - 11-12 sierpnia nie zapomnij o Gdynia Aerobaltic Show! Będzie to bardzo widowiskowy weekend – podniebne akrobacje pilotów i nocny spektakl pirotechniczny. A już 19 sierpnia w Gdyni odbędzie się Red Bull Slackline!

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko