mobile

Nagrody za bohaterską służbę i wybitne zaangażowanie pracowników transportu publicznego w Warszawie

Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie przeprowadził kolejną edycję konkursu "Osobowość Warszawskiego Transportu Publicznego Przyjazna Pasażerom", w którym nagrodzono pracowników za odważne i bohaterskie działania podczas wykonywania obowiązków służbowych, które przyczyniły się do ocalenia zdrowia lub życia innych osób. W ramach tego samego wydarzenia, w kategorii "Wybitny Pracownik WTP," uhonorowano pracowników, którzy wykazują się zaangażowaniem, inicjatywą, oraz pozytywnym podejściem do pasażerów i współpracowników

Aleksandra Żochowska
TAGI
Nagrody za bohaterską służbę i wybitne zaangażowanie pracowników transportu publicznego w Warszawie

Kolejny raz Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie przeprowadził konkurs pod nazwą "Wyróżnienie Osób Pracujących na Rzecz Przyjaznego Transportu Publicznego w Warszawie". W ramach tego wydarzenia, Prezydent Rafał Trzaskowski uhonorował pracowników, którzy swoją odważną i bohaterską postawą podczas pełnienia obowiązków służbowych przyczynili się do ocalenia zdrowia lub życia innych osób.

Konkurs "Osobowość Warszawskiego Transportu Publicznego Przyjazna Pasażerom" jest regularnie organizowany przez Zarząd Transportu Miejskiego od roku 2018. W ramach tego konkursu operatorzy świadczący usługi przewozowe w Warszawie nominują swoich pracowników, którzy wykazują się pasją do wykonywanej pracy, aktywnie podejmują zawodowe wyzwania oraz są zawsze gotowi pomóc pasażerom i współpracownikom.

Pracownicy różnych warszawskich przewoźników zostali uhonorowani w konkursie "Osobowość Warszawskiego Transportu Przyjazna Pasażerom" za swoje bohaterskie działania podczas wykonywania obowiązków służbowych. Oto niektórzy z wyróżnionych bohaterów:

  • Grzegorz Bełbot, kierowca Miejskich Zakładów Autobusowych, przejawiający spostrzegawczość i empatię, pomagając 11-letniemu chłopcu, który uciekł z domu i próbował wyruszyć podróż pociągiem.

  • Anna Ciepieniak, dyżurna w Metrze Warszawskim, która szybko i trafnie oceniła sytuację, kiedy 14-letnia dziewczynka próbowała targnąć się na życie na stacji Metro Marymont, udzielając jej wsparcia i pomagając uratować życie.

  • Ryszard Gniadek, motorniczy Tramwajów Warszawskich, który odważnie interweniował, kiedy agresywny mężczyzna zaatakował pasażerów w tramwaju, skutecznie obezwładniając napastnika.

  • Łukasz Jóźwik, kierowca Miejskich Zakładów Autobusowych, który odważnie uratował ofiarę napadu i udzielił jej pierwszej pomocy.

  • Mariusz Kowalik z Tramwajów Warszawskich, który podjął akcję reanimacyjną, ratując życie pasażera tramwaju, który stracił przytomność.

  • Jacek Kulik, kierowca Arriva Bus Transport Polska, który zajął się niewidomą osobą, pomagając jej w odnalezieniu właściwej drogi.

  • Marta Marzel-Leszko, motornicza, która udzieliła pierwszej pomocy dziecku potrąconemu przez tramwaj i pozostała przy nim, zapewniając wsparcie.

  • Michał Osóbka, dyżurny stacji metra, który troskliwie zaopiekował się zapłakaną 10-letnią dziewczynką i zapewnił jej bezpieczeństwo w trudnej sytuacji rodzicielskiej.

  • Wojciech Rogowski z Tramwajów Warszawskich, który pomógł pasażerce, której torebka została ukradziona przez napastnika, a także udzielił wsparcia rannemu pasażerowi.

  • Adam Remiszewski, kierowca Miejskich Zakładów Autobusowych, który przeszkodził samobójstwu, reagując na widok młodej kobiety siedzącej na poręczy mostu Poniatowskiego i zapewnił jej pomoc oraz wsparcie.

  • Robert Pietruszka, kierownik pociągu Szybkiej Kolei Miejskiej, który zdecydowanie działał, gdy pasażerka straciła przytomność, udzielając jej pierwszej pomocy i defibrylacji, co uratowało jej życie.

Ci pracownicy zostali nagrodzeni za swoje odwagi i troskę, która przyczyniła się do uratowania życia lub zdrowia pasażerów w różnych sytuacjach.

Kategoria "Wybitny Pracownik WTP" w tegorocznej edycji konkursu nagrodziła osoby, które wyróżniają się zaangażowaniem, inicjatywą i pozytywnym podejściem do pasażerów, współpracowników oraz przełożonych.

Pierwsze miejsce w tej kategorii zdobył Henryk Sierant z Metra Warszawskiego, który ma ponad 35-letni staż pracy w tym zakładzie. Obecnie pełni obowiązki Dyżurnego Ruchu i Stacji z profesjonalizmem i oddaniem. Pan Henryk wielokrotnie udzielał pomocy potrzebującym, włączając się w sytuacje, takie jak próby samobójcze, udzielanie pierwszej pomocy oraz opieka nad osobami potrzebującymi wsparcia. Jego zaangażowanie i empatia są doceniane przez pasażerów, a jego postawa jest wzorem dla innych.

Drugie miejsce przypadło Iwonie Hryciuk z Tramwajów Warszawskich, która oprócz profesjonalizmu w wykonywaniu swojej pracy jako motornicza, wykazuje także ogromną empatię i wrażliwość wobec innych ludzi. Przykładem jest sytuacja, w której pomogła kobiecie uciekającej z Ukrainy z małym dzieckiem, oddając swoją kanapkę i pieniądze, by pomóc jej w trudnej sytuacji.

Trzecie miejsce ex aequo otrzymali Hieronim Łach z Miejskich Zakładów Autobusowych i Grzegorz Nowicki z firmy Arriva Bus Transport Polska. Pan Hieronim, najstarszy kierowca w Miejskich Zakładach Autobusowych, jest koleżeński, służy pomocą i dzieli się doświadczeniem, promując transport publiczny. Natomiast Grzegorz Nowicki, mimo krótkiego stażu, jest doceniany za umiejętności prowadzenia pojazdu i inicjatywy, takie jak organizacja szkoleń dla nowych kierowców oraz udział w konkursach i mistrzostwach kierowców WTP.

fot. Ewelina Lach/UMW

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda