mobile
REKLAMA

Najbliższe zmiany w ruchu

Wymiana nawierzchni na ul. Elekcyjnej oraz prace na ul. Targowej, J. Nehru i Rekruckiej spowodują zmiany ruchu drogowym. Będzie także przejazd rolkarzy i kolejna odsłona Otwartej Ząbkowskiej. 

ZTM Warszawa
Najbliższe zmiany w ruchu

Drogowcy wymienią nawierzchnię na ul. Elekcyjnej. Od piątku, 14 lipca od godz. 22.00 do poniedziałku, 17 lipca do godz. 4.00 zamknięta dla ruchu będzie ulica będzie pomiędzy ul. Wolską a ul. Górczewską. Objechać zamkniętą ulicę można jadąc al. Prymasa Tysiąclecia. Autobusy linii 109, 154, 171, 184, 190, 197 i Z-4 zostają skierowane na trasy objazdowe. Zamiast ul. Elekcyjną będą jeździły al. Prymasa Tysiąclecia.

Od piątku, 14 lipca zwężona będzie południowa jezdnia (w kierunku Grochowa) ul. Targowej pomiędzy ul. Kijowską a wiaduktem kolejowym. Między ul. Targową a J. Zamoyskiego powstaje przedłużenie ul. Sokolej czyli kolejny odcinek Trasy Świętokrzyskiej. Trwa przebudowa skrzyżowania ulic J. Zamoyskiego i Sokolej. Przebudowywane są również instalacje podziemne. Teraz wykonawca robót będzie musiał włączyć nowo wybudowany ciepłociąg i kanalizację do istniejącej sieci. Prace te będą wiązały się z koniecznością zwężenia jezdni ul. Targowej prowadzącej w kierunku al. Zielenieckiej. Zostały one podzielone na trzy etapy.

W pierwszym, od piątku, 14 lipca od godz. 22.00 do poniedziałku, 17 lipca do godz. 5.00 jezdnia na odcinku pomiędzy ul. Kijowską a wiaduktem kolejowym będzie zwężona do jednego pasa ruchu. Wyłączone z ruchu będą środkowy i lewy pas (przy torowisku tramwajowym). Można będzie skręcić ul. Targowej w ul. Kijowską oraz z ul. Kijowskiej w Targową w kierunku Grochowa (z jednego pasa). W kolejnym etapie, od poniedziałku, 17 lipca do piątku, 21 lipca zamknięty dla ruchu będzie tylko jeden pas, a kierowcy będą mieli do dyspozycji dwa. W ostatnim etapie, w weekend 21 – 24 lipca jezdnia znowu będzie zwężona do jednego pasa (tym razem przejezdny będzie pas wzdłuż torowiska). W tym samym czasie przed skrzyżowaniem z ul. Sokolą zwężona do jednego pasa będzie jezdnia ul. J. Zamoyskiego w kierunku Mostu Świętokrzyskiego.

Od wtorku, 18 lipca ok. 12.00 zmieni się organizacja ruchu na ul. J. Nehru. Wyłączona z ruchu będzie południowa jezdnia pomiędzy ulicami Czerniakowską a Zwierzyniecką. Ruch w obydwu kierunkach zostanie skierowany na jezdnię północną, na której będzie po jednym pasie w każdą stronę. W pierwszym etapie prac ruch pieszych i pojazdów do ul. J. Nehru odbywać się będzie ul. Zwierzyniecką, natomiast w drugim etapie ul. Melomanów. Zmiany związane są z przebudową ciepłociągu w rejonie skrzyżowania z ul. Czerniakowską. Taka będzie do października.

W poniedziałek, 17 lipca ok. godz. 22.00 zmieni się organizacja ruchu w rejonie skrzyżowania ul. Marsa z ulicami Rekrucką i Żołnierską. Ruch w obydwu kierunkach na ul. Rekruckiej zostanie skierowany na jezdnię zachodnią. Wyłączona z ruchu będzie wschodnia jezdnia od wjazdu do Centrum Targowo-Kongresowego do wlotu na skrzyżowanie. Ruch w obydwu kierunkach zostanie skierowany na poszerzoną jezdnię zachodnią. Kierowcy wrócą na właściwą jezdnię przed skrzyżowaniem z ul. Marsa. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do 18 sierpnia i związana jest z przebudową ul. Rekruckiej i budową kanalizacji. W rejonie skrzyżowania ulic Marsa i Żołnierskiej trwają roboty związane z przebudową tych ulic i budową podpór przyszłej estakady, które będą znajdowały się w pasie pomiędzy obecnie istniejącymi jezdniami. Przed skrzyżowaniem z ul. Marsa zwężone są obydwie jezdnie ul. Żołnierskiej. Ruchu w kierunku ul. Strażackiej odbywa się jezdnią tymczasową odchyloną w kierunku wschodnim – ok. 100 za skrzyżowaniem kierowcy przejeżdżają przez przewiązkę na jezdnię zachodnią. Natomiast dla dojeżdżających do skrzyżowania z pasa lewego jest możliwość jazdy na wprost w kierunku ul. Rekruckiej oraz skrętu w lewo w kierunku ul. Cyrulików. Skręt z ul. Marsa (dla jadących od strony ul. Płowieckiej) w ul. Żołnierską jest możliwy tylko z jednego pasa ruchu.

W nocy z soboty na niedzielę (15/16 lipca) w godz. 23.00 – 3.00 odbędzie się impreza NightSkating Warszawa i przejazd na rolkach. Uczestnicy NightSkating Warszawa wyruszą sprzed pomnika Mikołaja Kopernika na ul. Krakowskie Przedmieście i będą przemieszczali się ulicami: Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Al. Jerozolimskie – Marszałkowska – pl. Waryńskeigo – Puławska – Goworka – Spacerowa –Belwederska – Jana III Sobieskiego – al. Wilanowska – W. Rzymowskiego - Cybernetyki – 17 Stycznia - Żwirki i Wigury - F. Hynka - Łopuszańska – Kleszczowa - Ryżowa – al. 4 czerwca 1989 r. - Świerszcza – Szamoty – Posag 7 Panien – Gierdziejewskiego (postój ok 15 min na parkingu na wysokości skrzyżowania z ulica Przelotową) – K. Gierdziejewskiego – Połczyńska – Powstańców Śląskich- W. Reymonta – J. Kasprowicza – Przy Agorze – Marymoncka – J. Słowackiego – ks. J. Popiełuszki - al. Jana Pawła II - al. "Solidarności" - pl. Bankowy - Marszałkowska - Królewska – Krakowskie Przedmieście.

We wszystkie weekendy lipca i sierpnia ul. Ząbkowska pomiędzy ul. Targową a Brzeską jest  wyłączana z ruchu kołowego. Na ulicy gości festiwal „OTWARTA ZĄBKOWSKA”. Fragment ulicy z charakterystyczną kamienną nawierzchnią i pozostałościami po torach tramwajowych staje się deptakiem w nocy z piątku na sobotę. Ponownie samochody wracają tu w nocy z niedzieli na poniedziałek. Wyłączony z ruchu odcinek ul. Ząbkowskiej będzie można ominąć jadąc ul. Brzeską i Białostocką do Targowej, a także Brzeską lub Markowską do Kijowskiej i Targowej.

W weekend swoje trasy zmienią autobusy komunikacji miejskiej. Autobusy linii 138 do ul. Targowej pojadą ulicami Markowską i Kijowską; linii 156 - w kierunku Metra Młociny - z ul. Kijowskiej skręcą w Markowską, a następnie w Ząbkowską, a w kierunku Dworca Wschodniego z Ząbkowskiej pojadą Markowską do Kijowskiej. Natomiast autobusy linii 170, 338 oraz nocnych N16 i N66 - w kierunku Ronda S. Starzyńskiego i Dworca Centralnego - pojadą ulicą Markowską i Białostocką do Targowej, zaś w drugą stronę - będą kursowały Targową do Kijowskiej i skręcą w Markowską.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami oraz imprezami masowymi można znaleźć na stronie Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym pod adresem www.infoulice.um.warszawa.pl, www.facebook.com/infoulice. Tam też można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS oraz newsletter o utrudnieniach w ruchu w Warszawie. Natomiast szczegółowe informacje na temat zmian w komunikacji miejskiej znajdują się na stronie www.ztm.waw.pl.

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda