mobile
REKLAMA

Najbliższy tydzień w Warszawie na sportowo. Gdzie się wybrać?

Mistrzostwa szachowych arcymistrzów, rywalizacja zapaśników i rowerowe zmagania amatorów kolarstwa górskiego – wszystko to w najbliższych dniach, 7-14 lipca, w Warszawie. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa i kibicowania!

inf. pras.
TAGI
Najbliższy tydzień w Warszawie na sportowo. Gdzie się wybrać?

XVII Międzynarodowy Festiwal Szachowy im. Mieczysława Najdorfa

Przed nami jedno z najważniejszych wydarzeń szachowych w tym roku w Polsce i Europie. W hali OSiR Śródmieście (przy ul. Polnej 7a) rozegrany zostanie XVII Międzynarodowy Fesiwal Szachowy im. Mieczysława Najdorfa. Potyczki potrwają od soboty, 8 lipca do poniedziałku, 17 lipca. W zawodach weźmie udział ponad 600 zawodników, w tym 34 arcymistrzów i arcymistrzyń. Do stolicy przyjadą zawodnicy reprezentujący 29 państw.

 

Festiwal składać się będzie z czterech turniejów tak, aby udział w nim mógł wziąć każdy, bez względu na wiek i posiadany ranking. Szachiści będą rywalizować w następujących kategoriach:

    A – Open dla zawodników z rankingiem ELO co najmniej 2200;
    B – Open dla zawodników z rankingiem ELO od 1600 do 2199;
    C – Open dla zawodników z rankingiem ELO poniżej 1600 (w tym bez rankingu ELO) oraz
    D – Turniej Nadziei Szachowych (ur. w roku 2004 i później).

 

Turnieje A, B i C rozgrywane będą systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund. Obowiązywać będzie tempo gry: 90 min na 40 posunięć + 30 minut do końca partii z dodawaniem 30 sekund na ruch od początku partii. Turniej D rozgrywany będzie systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Obowiązywać będzie tempo gry 1 h na partię dla zawodnika. We wszystkich turniejach obowiązywać będą aktualne przepisy FIDE.
 

Szczegółowy terminarz MetLife Warsaw Najdorf Chess Festiwal (XVII Międzynarodowego Festiwalu Szachowego im. Mieczysława Najdorfa) dostępny jest na stronie internetowej. Tam także transmitowany będzie przebieg zmagań.

 

Zawody współfinansowane są ze środków Miasta Stołecznego Warszawy, a rywalizacja odbywa się pod honorowym patronatem Prezydent m.st. Warszawy. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

 

Zawody zapaśników

To będzie prawdziwie zapaśniczy weekend, 7-9 lipca. W hali sportowej Wojskowej Akademii Technicznej (ul. Kartezjusza 1) rozegrane zostaną zawody: Memoriał Wacława Ziółkowskiego w zapasach w stylu wolnym, Międzynarodowy Turniej UWW Poland Open w zapasach kobiet oraz Memoriał Władysława Pytlasińsiego w zapasach w stylu klasycznym.

 

W zawodach będzie uczestniczyła czołówka zawodników z Polski i ze świata. W sumie na zawodach pojawi się blisko 450 zawodników i zawodniczek, którzy reprezentować będą 35 krajów – m.in. Azerbejdżan, Francję, Hiszpanię, Niemcy, Rosję, Szwecję, Turcję i USA. Na zawodach pojawią się najlepsi z biało-czerwonych, m.in. Monika Michalik, brązowa medalistka Igrzysk Olimpijski w Rio de Janeiro 2016. Warszawskie zawody są elementem cyklu przygotowań do startu w mistrzostwach świat, więc w stolicy można spodziewać się naprawdę zaciętych pojedynków.

 

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Dla osób, które nie będą mogły oglądać zmagań na miejscu, przygotowano transmisję internetową na stronie www.zapasy.org.pl. Tam również znajduje się więcej informacji o zawodach. Rywalizacja jest współfinansowana ze ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.

 

Puchar Mazowsza MTB XC

Zapraszamy wszystkich amatorów kolarstwa górskiego na zawody cyklu Pucharu Mazowsza MTB, które odbędą się już w najbliższą niedzielę, 9 lipca, w Wesołej na osiedlu Stara Miłosna. Zmagania dostosowane będą do wieku i umiejętności uczestników dlatego przygotowano aż 10 kategorii. W zmaganiach wystartować będą mogły nawet dziesięciolatki i młodsze dzieci. Regulamin zawodów wraz z harmonogramem startów dostępny jest na stronie www.pucharmazowsa.pl. Zapisy prowadzone będą od godz. 9.00, a pierwsze starty rozpoczną się o godz. 10.00. Zmagania są współfinansowane są ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko