mobile

Najpierw metro, później targowisko

Dzielnica Wola podjęła decyzję o czasowym wstrzymaniu prac związanych z budową targowiska przy ul. Pustola 19. Po zakończeniu budowy metra na Woli zostaną przeprowadzone pomiary związane z natężeniem ruchu w tym rejonie. Urząd planuje również zorganizować konsultacje społeczne w tej sprawie.

inf. pras.
Najpierw metro, później targowisko

Propozycja budowy niewielkiego bazarku na działce zlokalizowanej przy ul. Pustola 19 była odpowiedzią Dzielnicy, na likwidację targowiska na skrzyżowaniu ul. Górczewskiej i ul. Olbrachta. - Docierało do nas wiele głosów, że takie miejsce jest w okolicy potrzebne, dlatego rozpoczęliśmy poszukiwanie odpowiedniej działki. Ta, zlokalizowana przy ul. Pustola 19 jest jedyną w okolicy, na której można zrealizować podobną inwestycję - mówi Krzysztof Strzałkowski, Burmistrz Dzielnicy Wola.

Pojawiły się jednak postulaty ze strony mieszkańców o przeprowadzenie pomiarów ruchu drogowego oraz konsultacji społecznych. - Docierają do nas sygnały, że lokatorzy obawiają się zwiększenia ruchu samochodowego w tym miejscu. Mając na uwadze głosy zarówno przeciwników jak i zwolenników budowy bazarku, niezbędne są pomiary, których wyniki trzeba omówić ze wszystkimi stronami - mówi Ewa Statkiewicz, Przewodnicząca Rady Dzielnicy Wola. - Takie pomiary będzie można wykonać jednak dopiero po zakończeniu budowy II linii metra na Woli, czyli pod koniec 2019 roku. Wtedy wyniki badań będą miarodajne i będziemy mieli podstawy do merytorycznej dyskusji na ten temat - dodaje.

Konieczność konsultacji społecznych oraz duże zmiany w organizacji ruchu w okolicy działki wymuszają na Dzielnicy czasowe zawieszenie prac nad tą inwestycją. - Wrócimy do tematu tak szybko, jak tylko możliwe będzie wykonanie miarodajnych pomiarów - zapewnia Krzysztof Strzałkowski. - Musimy w tym przypadku pogodzić głosy wszystkich stron - kończy Burmistrz.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko