mobile
REKLAMA

Nalewka z kasztanów

Na żylaki i pajączki najlepsza jest nalewka z kasztanów. Jak wykonać ten naturalny specyfik?

Agata Mościcka
Nalewka z kasztanów

Produkty ekologiczne, ziołowe specyfiki i roślinne nalewki cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród konsumentów. Pomimo, że na rynek suplementów oferuje wiele naturalnych preparatów sporządzonych na bazie naturalnych składników, warto przyrządzić własny produkt, którego składu jesteśmy w 100% pewni. Przygotowanie zdrowotnej nalewki nie jest trudne – wystarczy kilka ogólnodostępnych składników oraz odpowiednie naczynie do przechowywania tego wyjątkowego specyfiku.

Domowe metody, znane od kilkuset lat, nigdy nie zawodzą. Szczególną popularnością cieszy się nalewka z kasztanów, która jest polecana wszystkim kobietom uskarżającym się na żylaki i pajączki.

Nalewka z kasztanów świetnie sprawdza się w walce z żylakami, pękającymi naczynkami, obrzękami a także bolącymi stawami i mięśniami. Można ją stosować codziennie, wcierając w bolące miejsca. To rewelacyjny produkt, który rozgrzewa i pobudza krążenie – idealny na okresy jesienno-zimowe.

Do przygotowania nalewki potrzebujemy jednej butelki z ciemnego szkła (np. po winie), 100 ml spirytusu oraz kilkunastu zwyczajnych kasztanów. Kasztany kroimy na małe kawałki i władamy do butelki, następnie zalewamy je spirytusem, tak, aby wszystkie były dokładnie zakryte. Butelkę zamykamy, potrząsamy nią i odstawiamy w zacienione miejsce na dwa tygodnie. W międzyczasie co kilka dni potrząsamy mieszanką.
Niektórzy ludzie stosują nalewkę z kasztanów jedynie zewnętrznie. Inni zaś, mniej wrażliwi na mocny smak spirytusu, dodają ją do gorących napojów. Oczywiście przy dolewaniu do gorącej herbaty lub kawy należy zachować umiar – wystarczy jedna-dwie łyżeczki specyfiku.

Sporządzenie nalewki jest bardzo proste i zajmuje dosłownie chwilę. Przy regularnym wcieraniu preparatu w bolące miejsca, już po kilkunastu dniach odczujemy ulgę i zobaczymy na własne oczy, że pajączki zmniejszają się. Warto zastosować ten przepis jak najszybciej, póki sezon na kasztany jeszcze trwa.

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko