mobile
REKLAMA

Niedługo zimowe ferie - będą kontrole autokarów

Ferie zimowe to czas wyjazdów. Policjanci warszawskiej "drogówki" jak zawsze dołożą starań, aby podróże były bezpieczne. Sprawdzą stan techniczny autokarów, będą także kontrolować stan samochodów osobowych, trzeźwość kierowców i sposób przewożenia dzieci. Zwiększony będzie nadzór nad ruchem na trasach wyjazdowych.

Informacja prasowa/ fot. pixabay.com
Niedługo zimowe ferie - będą kontrole autokarów

Już od 25 stycznia Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji wraz z Wojewódzkim Inspektoratem Transportu Drogowego w Radomiu Oddział Warszawa rozpocznie kontrole autokarów zorganizowanych grup wycieczkowych. Organizatorzy wyjazdów i rodzice zawsze mogą poprosić kierowców o okazanie protokołu takiej kontroli, aby mieć pewność, że dzieci będą podróżować sprawnym pojazdem, a wiozący je kierowca posiada odpowiednie kwalifikacje.

Kontrole autokarów odbywać się będą na parkingu samochodowym przylegającym do hali widowiskowo-sportowej "TORWAR" przy ul. Łazienkowskiej w Warszawie. Policjanci i Inspektorzy będą na posterunku w dniach:

25 stycznia w godzinach 12.00-22.00 (ITD, WRD KSP w godz. 16.00-21.00),

26 stycznia w godzinach 6.00-9.00 (ITD),

27 stycznia w godzinach 6.00-10.00 (WRD KSP),

28-29 stycznia w godzinach 6.00-9.00 (ITD),

30-31 stycznia w godzinach 6.00-10.00 (WRD KSP),

1-3 lutego w godzinach 6.00-10.00 (WRD KSP),

4-5 lutego w godzinach 6.00-9.00 (ITD),

6-9 lutego w godzinach 6.00-10.00 (WRD KSP).

Poza dniami i godzinami wystawienia punktów kontrolnych, kontrole będą dokonywane na podstawie zgłoszenia do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji pod numerami telefonów:

(22) 603-77-55 (całodobowo) lub

(22) 603-77-18 (od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00).

Również za pośrednictwem strony www.bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzać czy autokar, którym planowana jest podróż, posiada aktualne badania techniczne i ważne ubezpieczenie OC.

Rodzice dzieci spędzających ferie w domu powinni im przypomnieć zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Będą to również robić policjanci Sekcji Profilaktyki Społecznej warszawskiej "drogówki" w trakcie zajęć w miejscach zorganizowanego wypoczynku. W trakcie "Zimy w mieście" funkcjonariusze organizują spotkania w placówkach oświatowych. W formie zabaw i prelekcji przypomną o najważniejszych zasadach drogowych, które powinny ustrzec najmłodszych uczestników ruchu drogowego przed wypadkami drogowymi. Policjanci będą kłaść duży nacisk na używanie elementów odblaskowych.

Policjanci ruchu drogowego będą prowadzić działania profilaktyczne i prewencyjne. Będą uświadamiać zagrożenia uczestnikom ruchu drogowego i kontrolować przestrzeganie przepisów. W okresie ferii zimowych zwrócą szczególną uwagę na stan techniczny pojazdów (zarówno autokarów i samochodów). Sprawdzą trzeźwość kierowców i czy nie przekraczają oni dopuszczalnych prędkości. Skontrolują zapinanie pasów bezpieczeństwa i sposób przewożenia dzieci w pojazdach. W okolicach miejsc wypoczynku najmłodszych sprawdzą, czy kierujący i piesi nie powodują dla siebie zagrożenia.

Źródło: Urząd m.st. Warszawy

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda