mobile

Nierówności na skrzyżowaniu ul. Myśliborskiej z ul. Ćmielowską

Otrzymaliśmy od naszego czytelnika prośbę o ustalenie przyczyny powstania nierówności na skrzyżowaniu ul. Myśliborskiej z ul. Ćmielowską (jadąc od ul. Mehoffera w stronę ul. Światowida).

Agnieszka Solecka-Reszczyk
Nierówności na skrzyżowaniu ul. Myśliborskiej z ul. Ćmielowską

Zgłosiliśmy się z zapytaniem do zarządcy drogi, którym jest Dzielnica Białołęka, o przyczynę powstania nierówności, a także o wpływ tej zmiany na bezpieczeństwo kierowców.

Jak poinformowała nas Marzena Gawkowska, rzecznik dzielnicy Białołęka, w pierwszej kolejności urząd chce ustalić przyczynę powstania zagłębienia w nawierzchni.

- Przejrzawszy mapy instalacji znajdujących się pod jezdnią podejrzewamy, że przyczyną powstania zagłębienia może być nieszczelność kolektora kanalizacyjnego, który przebiega pod drogą w tym miejscu. Dlatego w listopadzie zwróciliśmy się do Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji z prośbą o sprawdzenie stanu instalacji. Co prawda MPWiK w odpowiedzi przekazało informację, że kolektor jest sprawny technicznie, jednak ponowiliśmy prośbę do MPWiK o weryfikację stanu instalacji. Jeśli bowiem przyczyną obniżenia w nawierzchni jest – jak podejrzewamy - uszkodzenie kolektora, naprawa samej nawierzchni nie rozwiąże problemu na długo. Po wyjaśnieniu tej kwestii naprawimy drogę. Do tego czasu zostaną ustawione znaki informujące o nierównej nawierzchni – czytamy w przesłanym komunikacie.

Rzecznik dodała także, że „zagłębienie na razie nie jest duże i kierowcy jadący z dozwoloną prędkością, odczuwają je w niewielkim stopniu”.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko