mobile

Nikołaj Penczew dołączył do ONICO Warszawa

Były zawodnik Stoczni Szczecin Nikołaj Penczew dołączył do drużyny Stephane'a Antigi i będzie występował przynajmniej do końca obecnego sezonu w ONICO Warszawa. Bułgarski przyjmujący jest drugim siatkarzem ekipy ze stolicy województwa zachodniopomorskiego, który po rozwiązaniu kontraktu związał się ze stołecznym klubem.  

Marcin Kalicki
Nikołaj Penczew dołączył do ONICO Warszawa

- Mimo młodego wieku Niko Penczew to zawodnik bardzo doświadczony na plusligowych, ale i europejskich parkietach. Cieszymy się, że tacy siatkarze chcą grać dla ONICO Warszawa i widzą w tym projekcie ogromny potencjał. Jesteśmy głęboko przekonani, że reprezentant Bułgarii wzmocni konkurencję na pozycji przyjmującego, wierzymy w jego profesjonalizm i doświadczenie - powiedział po podpisaniu kontraktu Piotr Gacek, prezes i dyrektor sportowy ONICO Warszawa.

Penczew to aktualny Mistrz Polski - w poprzednim sezonie w barwach PGE Skry Bełchatów wystąpił w 29 ligowych spotkaniach, zdobywając 103 punkty. 26-latek nad Wisłę trafił już sześć lat temu z włoskiej Piacenzy, podpisując kontrakt z Effectorem Kielce. Rok później został zawodnikiem Asseco Resovii Rzeszów, w której spędził trzy sezony. W tym czasie zdobył dwa srebrne i jeden złoty medal Mistrzostw Polski, a także wystąpił w finale Ligi Mistrzów. Po przygodzie na Podkarpaciu Penczew zasilił szeregi PGE Skry (srebro 2017 i złoto 2018). Po zakończeniu poprzedniego sezonu przeniósł się do Stoczni Szczecin.

Urodzony w Płowdiwie Nikołaj Penczew jest aktualnym reprezentantem Bułgarii, z którą wystąpił między innymi na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie czy Mistrzostwach Świata 2018. Mierzący 196 cm wzrostu Penczew w drużynie Stephane'a Antigi będzie występował z numerem 22, a o miejsce w składzie powalczy z Bartoszem Kwolkiem, Piotrem Łukasikiem, Mateuszem Janikowskim i Łukaszem Wiese.

Źródło/Fot. ONICO Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda