mobile
REKLAMA

Nowa inicjatywa lokalna na Mokotowie

Park dla psów PSAdyba to pomysł mieszkańców Sadyby na zorganizowanie przyjaznego miejsca dla czworonogów. Działanie to udało się zrealizować w ramach inicjatywy lokalnej i współpracy pomiędzy Urzędem Dzielnicy Mokotów a społecznością lokalną. 

informacja prasowa
TAGI
Nowa inicjatywa lokalna na Mokotowie

10. czerwca oficjalnie otwarto nowe miejsce na mapie psich atrakcji stolicy, towarzyszył temu konkurs na PSAdybianina Roku 2017, czyli psią królową i psiego króla Sadyby. 
Inicjatorzy przedsięwzięcia z Sadyby tak wspominają początki swojej aktywności ”Była sobie raz grupa psiarzy, którzy codziennie spotykali się na spacerach nad Jeziorkiem Czerniakowskim. Nie tylko psy się zaprzyjaźniły ze sobą, ale też i ludzie. W głowach zaczął im świtać pomysł stworzenia miejsca, w którym bez przeszkód, nie zważając na porę roku i dnia mogliby się spotykać. Aż w końcu przeszli od słów do czynów, napisali wniosek w ramach Inicjatywy Lokalnej, spotykali się, dyskutowali, rysowali projekty, plany itd. itd. No i udało się!”

„Cieszymy się, że jako urząd mogliśmy wesprzeć tę inicjatywę i życzymy sobie, aby było więcej takich przedsięwzięć” – podkreśla burmistrz Mokotowa, Bogdan Olesiński. Inicjatywa lokalna to forma współpracy jednostek samorządu terytorialnego  z ich mieszkańcami w celu wspólnego realizowania zadania publicznego na rzecz społeczności lokalnej.  Wkład mieszkańców (jako wnioskodawców) może polegać na pracy społecznej, świadczeniach pieniężnych lub rzeczowych. Więcej informacji nt. zasad inicjatywy lokalnej można znaleźć na stronie http://inicjatywa.um.warszawa.pl/
Koszt tej inwestycji to niemalże 47 tys. zł., z czego połowę pokrywa Miasto, a połowę inicjatorzy. Ci ostatni świadczą pracę społeczną w wymiarze 434 osobogodzin oraz partycypują w postaci wkładu rzeczowego. Dotychczas było to m.in. koszenie, karczowanie, uporządkowanie i wyrównanie terenu, stworzenie toru przeszkód, przygotowanie projektu architektonicznego, wykonanie  ławek oraz zakup i ustawienie kosza na śmieci.
Urząd Dzielnicy Mokotów, ze swojej strony, zakupił rośliny potrzebne do utworzenia wokół wybiegu żywopłotu (aronia śliwolistna, irga błyszcząca w ilości 370 szt.). Jesienią planowany jest zakup, wraz z instalacją, dwóch latarni solarnych. Ponadto w trzecim kwartale roku skoszony zostanie teren wybiegu i na bieżąco opróżnianie będą kosze na śmieci. Koszt realizacji zobowiązań po stronie Miasta wynosi 22 500 zł.  
Realizacja projektu zakończy się w listopadzie tego roku.
Wszystkich miłośników psów zapraszamy do odwiedzenia wybiegu. Adres: Psi Park na łące przed działkami przy ul. Goczałkowickiej.

W załączeniu zdjęcia. Autorką fotografii jest Paula Warszewska.

Więcej informacji udzielają:
Monika Chrobak-Budzińska, rzecznik prasowy, Urząd Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy, mchrobak@um.warszawa.pl, tel. +48 22 44 36 333, tel.kom. 786 857 250
Małgorzata Przybylik-Kucharska, inicjatorka psiego parku PSAdyba https://www.facebook.com/psadyba/ tel. 603 942 727, mail: przybylik@autograf.pl
 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko