mobile

Nowa odsłona Placu Bankowego

Od 12 lipca Plac Bankowy nie będzie już wyłącznie węzłem przesiadkowym. Na czas wakacji Urząd m.st. Warszawy zaaranżuje parking między pomnikiem Słowackiego a ulicą Elektoralną na przestrzeń odpoczynku i relaksu wśród zieleni.

Sylwia Fiutkowska/fot. materiały prasowe Urzędu Miasta
Nowa odsłona Placu Bankowego

Na Placu Bankowym powstaną miejsca do siedzenia, a także pojawi się zieleń – 40 jarzębin, klonów, brzóz i ponad 2000 sadzonek niskiej zieleni i kwiatów. Staną również dwie instalacje wykorzystujące wodę, które swoim działaniem będą przypominać tężnię. Dla wytchnienia przygotowano wilgotną chmurkę. Dla mieszkańców zostaną zainstalowane także dwie altany i parasole.

Obecnie Plac Bankowy możemy poznać po pomniku wielkiego wieszcza Juliusza Słowackiego. W ramach letniego projektu wokół rzeźby stanie przestrzenna struktura z drewna wypełniona zielenią. Jej część będzie bezpośrednio nawiązywać do twórczości poety. Obok powstanie także mobilna biblioteka pod chmurką wyposażona w ponad 200 książek. Planowane są także spotkania z autorami.

Na placu stanie również 40 ławek wielofunkcyjnych, po których będzie można chodzić, skakać, ćwiczyć równowagę czy po prostu odpocząć. Powstaną także stanowiska do gier przestrzennych.

W Bankowy Cafe będziecie mogli za darmo napić się warszawskiej kranówki. Będzie też możliwość piknikowania we własnym zakresie. Do butelkomatów będziecie mogli wrzucać puste butelki i puszki i z pomocą aplikacji odbierać za nie punkty i wymieniać na zniżki. 

W wybrane dni będą organizowane animacje i warsztaty. Pierwsze już w sobotę 13 lipca od godz. 10.30 na temat przetwarzania odpadów. Później odbędzie się też pokaz kulinarny „Ugotowani bez reszty” o wykorzystaniu wszystkiego, co zostaje w kuchni. Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach „Zielona szkoła”, a starsi w pokazie „Drugie życie rzeczy” i „Rośliny udomowione”. 

Przez cały okres nowej odsłony placu czyli w dniach od 12 lipca do 1 września będzie można oglądać wystawę plenerową o historii placu, roli przestrzeni publicznych i zdrowym mieście.
 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda