mobile

Nowa organizacja ruchu na Odolanach

Nowa organizacja ruchu została wdrożona na Odolanach. Wydłużenie godzin, w których obowiązuje zakaz ruchu samochodów ciężarowych oraz wprowadzenie strefy „Tempo 30” to główne zmiany w tej części dzielnicy

Marcin Kalicki
Nowa organizacja ruchu na Odolanach

– Zakaz obowiązuje obecnie w godzinach 20:00-8:00, a nie tak jak do tej pory 22:00-6:00. Dzięki temu w godzinach porannego szczytu komunikacyjnego będzie łatwiej wydostać się z Odolan – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola.

Strefa „Tempo 30” wprowadzona została na terenie ograniczonym ulicami: Wolską, Połczyńską, al. Prymasa Tysiąclecia, Gniewkowską, Dźwigową i Potrzebną. – Ograniczenie dozwolonej prędkości do 30 km/h sprawi, że ruch na terenie Odolan znacznie się uspokoi. Dzięki temu znacząco spadnie poziom hałasu, a także poprawi się bezpieczeństwo – powiedział burmistrz Woli.

Na tym jednak nie koniec, bowiem wprowadzono już kontrole masy ciężarówek, planowane jest także uruchomienie monitoringu na ul. Ordona. Włodarz dzielnicy wskazuje jeszcze jedną istotną kwestię do rozwiązania na Odolanach, czyli budowę drogi technicznej. – Jeszcze w tym roku mogłaby powstać droga techniczna w śladzie przyszłej trasy N-S, którą sfinansują przedsiębiorcy.

Opcja ta zakłada uproszczony tryb realizacji przy wykorzystaniu dróg na terenach kolejowych i istniejącej drogi publicznej oraz wyposażenie jej w elementy ochrony przed hałasem. Droga byłaby oddalona o około 100 metrów od budynków mieszkalnych. Z kolei mieszkańcy zgłosili wariant zakładający oddalenie arterii o 240 metrów od zabudowy. Wkrótce w terenie zostanie przeprowadzona wizja lokalna z udziałem przedstawicieli wspólnot mieszkaniowych, kolejarzy, urzędników i przedsiębiorców – oświadczył Krzysztof Strzałkowski. Wszystkie te zmiany mają pomóc mieszkańcom w codziennym funkcjonowaniu i poprawić bezpieczeństwo w okolicy.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda