mobile
REKLAMA

Nowe biletomaty już na ulicach!

W zeszłym tygodniu zakończył się montaż pierwszych piętnastu dodatkowych biletomatów w kilkunastu lokalizacjach w Gdańsku. Termin ich uruchomienia zaplanowano na 4-11.05. Kolejne dziesięć biletomatów pojawi się na ulicach Gdańska między 22, a 31.05, natomiast  pięć ostatnich sztuk zostanie zainstalowanych na koniec miesiąca.

Redakcja / fot. Wikimedia Commons
TAGI ZTM
Nowe biletomaty już na ulicach!

Pierwsze piętnaście urządzeń pojawiło się na Aniołkach, przy przystanku Brama Oliwska w ciągu Al. Zwycięstwa, w Brzeźnie na przystanku „Dworska” w pobliżu al. Hallera oraz na Chełmie „Olimpijska” przy Olimpijskiej. Biletomat stanął również na Emaus, na przystanku „Skrajna” w ciągu ul. Kartuskiej. Dwa urządzenia trafiły na Jasień, na przystanki „Czermińskiego” (ul. Przywidzka) i „Szczęśliwa” (al. Armii Krajowej). Przymorze zyskało kolejne urządzenie na przystanku „Obr. Wybrzeża” (nieopodal ul. Chłopskiej), podobnie jak Siedlce (przystanek „Powstańców Warszawskich” na wysokości ul. Kartuskiej). Kolejne lokalizacje to: Strzyża - przystanek „Zamenhofa” przy Wojska Polskiego, Suchanino - przystanek „Kurpińskiego” przy Beethovena, Śródmieście - przystanek „Akademia Muzyczna” przy Podwalu Przedmiejskim, Wrzeszcz Górny - przystanek „Traugutta” przy al. Zwycięstwa, Wrzeszcz Górny - przystanek „Politechnika” przy al. Zwycięstwa, Żabianka - przystanek „Subisława” przy Pomorskiej i Zaspa - przystanek „Zaspa SKM” przy Hynka.

- Urządzenia czekają jeszcze na podpięcie pod wszystkie niezbędne sieci i muszą przejść ostatnie testy, co może zająć jeszcze kilkanaście dni – mówi Piotr Grzelak, wiceprezydent Gdańska. Przypomnijmy, że w ramach umowy z firmą Mennica SA na ulicach Gdańska pojawi się łącznie 30 nowych urządzeń. Łącznie z funkcjonującymi już 50 automatami firmy Avista, daje to 80 biletomatów na terenie całego miasta. To jednak nie wszystko. - Już od lutego br. bilety jednorazowe komunikacji miejskiej można również nabyć w biletomatach SKM – mówi Piotr Grzelak. – To cztery biletomaty zlokalizowane w ścisłym centrum miasta, przy stacjach Gdańsk Główny PKP oraz SKM Śródmieście oraz 14 urządzeń na stacjach SKM/PKM Gdańsk Wrzeszcz, Gdańsk Strzyża, Gdańsk Brętowo, Gdańsk Jasień, Gdańsk Kiełpinek, Gdańsk Port Lotniczy, Gdańsk Rębiechowo, Gdańsk Wrzeszcz Metropolia, Gdańsk Osowa, Gdańsk Oliwa, Gdańsk Zaspa  oraz na dworcu PKP w Sopocie.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko