mobile

Nowe hulajnogi wyjechały na warszawskie ścieżki

Na ulice Warszawy wjechały nowe elektryczne hulajnogi Hive do wynajmu na minuty. Hulajnogi działają w ekologiczny sposób, nie produkują spalin oraz oszczędzają czas. Czy przebiją znane nam od 5 miesięcy jednoślady firmy Lime?

Barbara Kaniewska
Nowe hulajnogi wyjechały na warszawskie ścieżki

Do uruchomienia hulajnogi niezbędne jest zainstalowanie aplikacji, za pomocą której można wyszukać znajdujące się w pobliżu pojazdy oraz ich odblokowanie przez zeskanowanie kodu QR.

Wygodnym rozwiązaniem jest opcja pozostawienia hulajnogi w opcji parking na maksymalnie 30 minut. W tym czasie nikt inny nie może jej wypożyczyć.

W porównaniu z hulajnogami Lime w tym przypadku za przejazd zapłacimy minimalnie wyższą cenę. Opłata startowa to 2,50 pln oraz 0,45 pln za każdą minutę. Lime posługuje się cennikiem: 2 zł na start i 50 gr za kilometr.

Hive wychodzi naprzeciw mieszkańcom skarżącym się na niewłaściwie pozostawianie pojazdów na chodnikach lub ścieżkach rowerowych i drogach. Wieczorami pracownicy (czyli tzw. Patrol „Hive Bees”) będą zbierać z ulic Warszawy hulajnogi pozostawione w niedozwolonych miejscach oraz w sposób mogący utrudniać poruszanie się po mieście.

Firma należy do grupy FREE NOW ściśle współpracującą ze znanym nam marką Mytaxi. Grupa planuje połączenie usług obu firm w jednej aplikacji, dzięki której użytkownik będzie mógł dostosować charakter przejazdu do swoich potrzeb.

Od powodzenia warszawskiego projektu zależy uruchomienie systemu w kolejnych miastach w Polsce.

Jak zapewnia Tristan Torres Velat, prezez Hive, do Warszawy wchodzą z wielkim szacunkiem dla miasta i jego mieszkańców, wykorzystując doświadzcenie zdobyte w innych metropoliach.


 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda