mobile

Nowe oblicze ulicy Szańcowej

Kolejna wolska arteria ma nowy wygląd. Jedna z ostatnich nieutwardzonych dróg w dzielnicy – ulica Szańcowa została wyremontowana zyskując nową nawierzchnię, chodniki i oświetlenie. Przebudowana została także kanalizacja deszczowa.

Marcin Kalicki
Nowe oblicze ulicy Szańcowej

Prace budowlane zakończyły się kilkanaście dni temu. – Bardzo się cieszymy, że w końcu udało się doprowadzić tę inwestycję do szczęśliwego finału – powiedział Krzysztof Strzałkowski, Burmistrz Dzielnicy Wola. – Komfort mieszkańców jest dla nas bardzo ważny, natomiast ze „starej” Szańcowej po prostu nie dało się korzystać. Jest to wypełnienie złożonej na początku kadencji obietnicy – dodał włodarz dzielnicy.

Remont ulicy Szańcowej był niezbędny z perspektywy mieszkańców zarówno poruszających się samochodami, jak i tych przemieszczających się pieszo. Kurz, pył i nierówności to główne powody, które zgłaszali Wolanie. Do tego doszła jeszcze problematyczna sprawa pojawiającego się w tym miejscu błota po każdym opadzie. – To właśnie budowa przez MPWiK odpowiedniej kanalizacji deszczowej była największym wyzwaniem przy tej inwestycji – mówi Adam Hać, zastępca Burmistrza Dzielnicy Wola. – Teraz zdarzające się tu wcześniej zalania i podtopienia piwnic nie będą mieć miejsca, ponieważ odwodnienie wykonano w taki sposób, że wody opadowe będą gromadzić się na środku jezdni, po czym będą spływać do wpustów ulicznych – kontynuował wiceburmistrz.

Po remoncie ulica Szańcowa stała się blisko 370-metrową jednokierunkową arterią posiadającą miejsca parkingowe po obu stronach ulicy. W ramach inwestycji przeprowadzono także remont istniejącej infrastruktury, budowę chodników i oświetlenia.

Marcin Kalicki

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko