mobile

Nowe przejście dla pieszych na Stryjeńskich

Mieszkańcy ul. Stryjeńskich zyskali nowe przejście dla pieszych. Choć pomysł zgłoszony został w ramach budżetu partycypacyjnego na rok 2017 to został zrealizowany dopiero pod koniec lipca tego roku.

Marcin Kalicki
Nowe przejście dla pieszych na Stryjeńskich

- Zbyt duże odległości między przejściami dla pieszych zniechęcają mieszkańców do spacerowania wzdłuż ulic i korzystania z lokali usługowych położonych po przeciwnej stronie ulicy. Częstsze zlokalizowanie przejść dla pieszych, co ok. 200 metrów, przywróci ulice pieszym i przestanie sprawiać wrażenie, że ulice zostały stworzone jedynie z myślą o samochodach.
Przejście nie wymaga sygnalizacji świetlnej, niezbędne będzie jedynie wyposażenie go w doświetlenie i oznakowanie fluorescencyjne na wysięgnikach z podświetlanymi znakami D6 oraz wybudowanie wyspy pomiędzy pasami jezdni idącymi w przeciwnych kierunkach, dzięki czemu jego koszt będzie dużo niższy niż przejścia z sygnalizacją świetlną - uzasadniała Hanna Wróbel, autorka projektu "Dodatkowe przejścia dla pieszych przez Stryjeńskich pomiędzy przy Bażantarni a Wąwozową".

Nowe przejście dla pieszych pojawiło się na wysokości bloku przy ul. Stryjeńskich 13D. Na projekt ten zagłosowało dziewięciuset mieszkańców Warszawy. - W ramach prac poszerzyliśmy istniejącą wyspę i przebudowaliśmy ją na azyl, aby piesi mogli bezpiecznie przekroczyć jezdnię. W najbliższym czasie zostanie także wymieniona oprawa istniejącego oświetlenia, po to żeby przejście było lepiej doświetlone - poinformowali przedstawiciele Zarządu Dróg Miejskich, realizatora pomysłu.

Zebra przy ul. Stryjeńskich poprawi bezpieczeństwo w tej okolicy, a także umożliwi w łatwiejszy i bardziej dostępny sposób przedostać się na pobliski bazarek, do lokali usługowych czy też parku Moczydełko.

Marcin Kalicki

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda