mobile
REKLAMA

Nowe rondo na Wawrze

Z uwagi na to, że przy ul. Kadetów powstały nowe budynki publicznego użytku: szkoła i kościół, zaistniała konieczność przebudowy ulicy. Na dzień dzisiejszy skrzyżowania Kadetów z Łasaka i Poprawną nie należą do najbezpieczniejszych. Brakuje również ścieżek rowerowych, co utrudnia przemieszczanie się wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.

Redakcja
TAGI
Nowe rondo na Wawrze

Na czerwcowej sesji Rady Miasta, przyznano Zarządowi Dróg Miejskich 4,46 mln zł na budowę rond na skrzyżowaniach z Łasaka i Poprawną. Przy ulicach powstaną wydłużone trójkątne wyspy z azylami dla pieszych i przejazdami dla rowerzystów. Ulice zostaną uzupełnione o ścieżki rowerowe i brakujące chodniki. Realizacja zadania pozwoli na ulepszenie istniejącego układu komunikacyjnego. Rondo – na obu skrzyżowaniach – będzie miało 22 metry średnicy.

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, rozwiązania, które zostaną wprowadzone uspokoją ruch, poprawią bezpieczeństwo przejazdu oraz czytelność układu skrzyżowań. Poprawią też przepustowość i płynność ruchu. Rozbudowa skrzyżowań ma ograniczyć liczbę wypadków, zwłaszcza z udziałem pieszych.

Na realizację inwestycji Rada Warszawy przyznała 4,46 mln zł. W tym roku rozpoczną się prace nad przygotowywaniem dokumentacji projektowej. Prace w terenie planowane są na 2018 rok.


 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko