mobile

Nowe stacje Veturilo na Wilanowie

System rowerów miejskich cały czas się rozrasta. W piątek do dyspozycji mieszkańców oddane zostały cztery kolejne stacje. Znajdują się na Wilanowie.

Informator Stolicy
Nowe stacje Veturilo na Wilanowie

Zarząd Dróg Miejskich informuje, że w piątek, na Wilanowie doszło do otwarcia czterech nowych stacji Warszawskiego Roweru Publicznego Veturilo. Po oddaniu do użytkowania nowych miejsc, gdzie można wypożyczyć lub oddać rower, w dzielnicy jest już 10 stacji. Do rozbudowywania systemu rowerów miejskich, aktywnie przyłączają się dzielnice. Przekazują środki finansowe i w ten sposób przyczyniają się do powstawania nowych stacji. To dobry krok w realizowaniu uatrakcyjniania terenów dzielnicy oraz promowania zdrowego i aktywnego trybu życia. – Cieszy nas, że kolejne dzielnice dokładają swoją "cegiełkę" do rozbudowy systemu Veturilo. Dzięki temu kolejne obszary i osiedla mogą korzystać z miejskich rowerów – mówi Łukasz Puchalski, pełnomocnik Prezydenta m. st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej.

Nowe stacje znajdziemy w rejonie:

Al. Rzeczypospolitej – Oś Królewska

Sobieskiego – Nałęczowska

Przyczółkowa – Ptysiowa

Opieńki - Maślaków

Celem warszawskiego systemu Veturilo jest udostępnianie mieszkańcom ekologicznej formy przemieszczania się po mieście. Na przestrzeni lat stwierdzić można, że stolica stała się atrakcyjniejszym miejscem dla rowerzystów. Mówią o tym dziesiątki kilometrów nowych ścieżek rowerowych, czy choćby dane Veturilo. Jest on największym w Polsce i 5 w Europie zintegrowanym systemem wypożyczania rowerów. W Warszawie posiada 600 tys. zarejestrowanych użytkowników. Tylko w tym roku z usług Veturilo skorzystano ponad 5 milionów razy. Do użytkowania przeznaczonych jest 355 stacji na terenie całego miasta.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko