mobile

Nowe żłobki na Białołęce

Rodzice mieszkający na Białołęce zyskali kolejne miejsca, gdzie mogą zostawić swoje dzieci. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w październiku zostały uruchomione na Białołęce dwa nowe żłobki - dla 50 maluchów w przedszkolu przy ul. Skarbka z Gór oraz dla 150 dzieci przy ul. Książkowej.

Redakcja
Nowe żłobki na Białołęce

 

Dzięki nowym żłobkom dzielnica dysponuje już 500 nowymi miejscami w publicznych żłobkach. Dotychczas dzielnica miała 171 miejsc w publicznych placówkach. Do tego miasto wykupywało w tej dzielnicy 160 miejsc w żłobkach niepublicznych. Aktualnie na Białołęce jest 831 miejsc.

Nowe placówki – przy ul. Krzyżówki, Książkowej oraz Truskawkowej - realizowane były w formule „zaprojektuj i wybuduj” i są nowoczesnymi parterowymi budynkami z 6 oddziałami, wielofunkcyjną salą, zapleczem kuchennym i pomieszczeniami sanitarnymi. W placówkach są też pomieszczenia do ćwiczeń terapeutycznych. Każdy żłobek kosztował nieco ponad 6 mln zł.

Z kolei oddziały żłobkowe w przedszkolu przy Skarbka z Gór mieszczą się na parterze jednopiętrowego budynku, a koszt całego obiektu wyniósł 9,4 mln zł.

Wszystkie żłobki są przestronne, kolorowe, a zakupione zabawki wspierają rozwój psychoruchowy oraz poznawczy dzieci. Nowe budynki wpisują się w miejską politykę ochrony środowiska i będą korzystały z odnawialnych źródeł energii (pompy ciepła i kolektory słoneczne).

Dzięki zwiększaniu liczby miejsc w żłobkach rodzice mogą spokojnie wrócić do aktywności zawodowej, pozostawiając dziecko pod wykwalifikowaną i dobrą opieką. Placówki mieszczące się przy ulicach: Truskawkowej, Książkowej i Krzyżówki, zostały objęte projektem „Żłobek dla malucha szansą - na powrót do aktywności zawodowej rodzica” współfinansowanym z Europejskiego Funduszu Społecznego. Do tych żłobków przyjmowane są tylko dzieci, których rodzice obecnie nie pracują, a chcą powrócić na rynek pracy po urlopach macierzyńskich, rodzicielskich, wychowawczych lub pozostają poza rynkiem pracy jako osoby bezrobotne.


Fot. pixibay.com

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko