mobile
REKLAMA

Nowo otwarty szpital onkologiczny na Żoliborzu

Długo oczekiwane otwarcie szpitala przy ul. Szamockiej 6 stało się faktem. Grupa LUXMED wraz z Magodentem rozpoczynają działalność przeciw nowotworom na warszawskim Żoliborzu.

Mateusz Gawliński
Nowo otwarty szpital onkologiczny na Żoliborzu

Jak informuje na swojej stronie spółka Magodent, w placówce będzie zapewniona opieka na odziałach Chemioterapii Dziennej, Onkologii Klinicznej, Hematoonkologii, Endoskopii oraz na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej. Oprócz tego każdy pacjent będzie miał prawo korzystać z modelu Primary Nursing, czyli przydzieleniu każdemu pacjentowi dedykowanej pielęgniarki, która będzie kordynować stan zdrowia i plan opieki. Do tego przewidziany jest odpowiedni opiekun medyczny, pomagający w codziennych czynnościach podczas pobytu w szpitalu.

To duża inwestycja, za którą poszły równie duże pieniadze. Michał Dębiński z Brytyjsko – Polskiej Izby Handlowej mówi: Wkład Wielkiej Brytanii w projekt jest duży, bo aż 100 milionów złotych. Oraz ten „know how” -  ta najlepsza praktyka i podejście do pacjenta, że nie traktuje się pacjenta intrumentalnie, ale po ludzku.

Jeśli chodzi o współpracę międzynarodową to dobrym rozwiązaniem jest, że brytyjski kapitał wspiera polskich lekarzy i pielęgniarki, żeby opiekować się polskim pacjentem – dodaje.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko